• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Nick Kyrgios

Nick Kyrgios | foto: Reuters

Nesnažil se a urážel fanoušky. Rebel Kyrgios musí zaplatit 400 tisíc korun

Sport
  •   14:12
ŠANGHAJ - Kontroverzní australský tenista Nick Kyrgios zaplatí pokutu 16 500 dolarů (asi 404 000 korun) za své chování při zápase druhého kola turnaje v Šanghaji. Dvanáctý nasazený hráč odchodil duel s Němcem Mischou Zverevem a s minimálním nasazením prohrál 3:6, 1:6.

Vedení ATP oznámilo, že Kyrgiosovi udělilo maximální možnou pokutu 10 000 dolarů za předvedený nedostatek nasazení v utkání. Dalších pět tisíc zaplatí za urážky diváka a 1500 dolarů činí pokuta za nesportovní chování. I tak ale jednadvacetiletý Australan neodjede ze Šanghaje s prázdnou, za postup do druhého kola podniku série Masters inkasoval prémii 35 845 dolarů.

zdroj: www.youtube.com

Talentovaný Australan, proslulý svým nevyrovnaným chováním na kurtu, v duelu se Zverevem většinou žádnou snahu ani nepředstíral. Po jednom slabém podání dokonce nečekal na soupeřův return a vydal se směrem k lavičce. Nepomohlo ani napomínání umpirového rozhodčího. Ke konci utkání se Kyrgios dostal do výměny názorů s jedním z nespokojených diváků, kteří na něho bučeli.

Autor: ČTK