11. ledna 2008 15:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Neumannová chce jet maraton

Byla to výzva, říká Kateřina Neumannová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Byla to výzva, říká Kateřina Neumannová. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Další závod má v plánu olympijská vítězka a mistryně světa Kateřina Neumannová. Po štafetě 4x4 kilometrů, kterou pojede v sobotu v Bedřichově, se chce postavit i na start maratonu ve švýcarském Engadinu. Jako návrat k závodění to ale lyžařka, která loni ukončila kariéru, nebere.

Sobotní štafetu v Bedřichově Neumannová bere spíš jako propagační akci k mistrovství světa v Liberci. "Jede celý náš tým, tak sem nechtěla chybět," usmívala se. Nijak zvlášť se nepřipravovala. Ani neví, jestli bude závodit nebo pojede exhibičně. "Uvidíme, jaká bude situace a soupeři, ale určitě bych se ráda trochu rozjela. Ale nemám svoje nejlepší lyže," uvedla mistryně světa s tím, že vítězné lyže ze Sappora zůstaly na Šumavě.

Neumannová moc netrénuje, jen občas se o víkendu projede na Šumavě. "Naposledy jsem jela tak, že se tomu dalo říkat trénink, někdy o Vánocích," řekla lyžařka.

Po únorových závodech Světového poháru se chce připravit na maraton Engadin, který se koná 9. března. "Byl to můj sen tam někdy startovat, a když se to letos povede, tak pojedu," uvedla. Ve Švýcarsku ji čeká 42 km. Takovou trať absolvovala během kariéry v tréninku mnohokrát, ale při závodech naposledy jako juniorka v Livignu. "Ale neberte to jako návrat k závodění. Je to skutečně o účasti, nikoli o snaze zajet nějaký výsledek," řekla.

Ani špatná situace v ženském reprezentačním družstvu ji nedonutí vrátit se do stopy jako závodnice. Přitom v zákulisí se proslýchá, že její návrat by české štafetě na MS v Liberci výrazně pomohl, navíc by pomohla propagaci šampionátu. Neumannová se snaží držet přísloví "nikdy neříkej nikdy". "Nechci nic říkat stoprocentně, ale na 99 procent se k závodění nevrátím," dodala. 

čtk

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!