Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Neumannová i přes virózu poběží

Sport

  9:06
PRAGELATO - Kateřina Neumannová se i přes zdravotní potíže zúčastní závěrečné soutěže běžkyň na lyžích na olympijských hrách, závodu na 30 kilometrů volnou technikou.

Kateřina Neumannová foto: Michal Kamaryt, ČTK

Řekl mluvčí výpravy Jan Martinek. Stříbrná medailistka ze skiatlonu měla od středy virózu, ale nakonec se rozhodla startovat.

"Katka vypadá dobře. Upravilo se to, v noci spala dobře, neměla teplotu a měla by startovat," řekl Kolář, který Neumannovou dnes ráno v Pragelatu navštívil. Pro Neumannovou, držitelku pěti olympijských medailí, má být dnešní závod v Pragelatu posledním olympijským vystoupením v kariéře.

O poslední šanci bojovat o zlato ji ale málem připravil virus, jehož účinky se snažila zmírnit kloktadly a vitaminy. Hromadný start je v Pragelatu naplánován na 11:30.  Pokud by se Neumannové podařilo získat medaili, dostala by se se na druhé místo mezi českými sportovci. Nejvíce cenných kovů získala Věra Čáslavská (11), běžkyně z Písku se nyní dělí s pěti kovy o druhé místo s Emilem Zátopkem.

Mezi největší soupeřky české běžkyně na třicítce budou patřit dvojnásobná olympijská vítězka Kristina Šmigunová z Estonska, Rusky Julija Čepalovová s Jevgenijí Medvěděvovou či Italka Gabriella Paruzziová.
Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...