Neumannová nestačila jen na Roponenovou

11:22
RYBINSK - Kateřina Neumannová stáhla v ruském Rybinsku náskok Virpi Kuitunenové v celkovém hodnocení Světového poháru. V závodě na 15 kilometrů s hromadným startem nestačila jen na Riitu Liisu Roponenovou.

Kateřina Neumannová - ilustrační foto. foto: MARTIN BUREAUAFP

Zaostala za ní o 1,4 vteřiny. Helena Erbenová doběhla v konkurenci 28 lyžařek třináctá, což je její nejlepší výsledek ve Světovém poháru.

Neumannová po prvenství v úvodním distančním závodu sezony ve švédském Gällivare přidala druhé umístění na stupních vítězů. Třetí skončila další Finka Aino Kaisa Saarinenová, vedoucí žena SP Virpi Kuitunenová byla v Rusku pátá. Česká Sportovkyně roku se v průběžném pořadí seriálu posunula na třetí místo, na Kuitunenovou však má stále velkou ztrátu 355 bodů.

Neumannová se od začátku závodu držela na předních pozicích a neopustila je, ani když se v závěrečné třetině trati vedoucí dvanáctičlenná skupina postupně ztenčovala. Před cílem už bojovala pouze s osmadvacetiletou Roponenovou, která si nakonec dojela pro premiérové vítězství ve Světovém poháru.

Výsledky - 15 km volnou technikou s hromadným startem:
1. Roponenová (Fin.) 39:22,0, 2. Neumannová (ČR) -1,4, 3. Saarinenová (Fin.) -10,4, 4. Medvěděvová-Abruzovová (Rus.) -11,2, 5. Kuitunenová (Fin.) -18,1, 6. Valbusaová (It.) -31,0, 7. Šmigunová (Est.) -39,8, 8. Zavjalovová (Rus.) -42,5, 9. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -44,4, 10. Follisová (It.) -44,9, ...13. Erbenová (ČR) -1:11,8.