Kateřina Neumannová na trati - ilustrační foto.

Neumannová skončila na desítce sedmnáctá

•   11:45
OBERSTDORF - Kateřina Neumannová neuspěla v dnešním závodě na deset kilometrů klasicky v německém Oberstdorfu. Skončila až sedmnáctá; česká reprezentantka na vítěznou Slovinku Majdičovou ztratila více než minutu a půl a porazila ji i kolegyně z národního týmu Kamila Rajdlová, která překvapila desátým místem.

Neumannová ztrácela od prvního mezičasu, před nímž jí ve stoupání viditelně podkluzovaly lyže. Pak už jen nabírala další ztrátu a nakonec skončila v polovině druhé desítky. Horší výsledek v závodech Světového poháru s výjimkou sprintů zaznamenala naposledy v březnu 2002 při skiatlonu ve švédském Falunu, kde dojela jednadvacátá. V elitní desítce nechyběla při distančních závodech od prosince 2004.

Vedení v seriálu Tour de Ski udržela Norka Kristin Steiraová, která dnes skončila druhá. Třetí příčku obsadila vítězka úvodních dvou klasických desítek této sezony Finka Virpi Kuitunenová.

Autor: Lidovky.cz