16. července 2015 7:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Když bouračky pobaví. Z neuvěřitelné zatáčky nestíhali Poláci vytahovat auta

Zatáčka po pár průjezdech připomínala spíše vrakoviště. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zatáčka po pár průjezdech připomínala spíše vrakoviště. | foto: repro: Youtube.com

Havárie aut nejsou obvykle k pousmání, o to méně ty při rallye a ve velké rychlosti. Při pohledu na video z polské rallye Rajd Karkonoski, která se konala v květnu u hranic s Českem přímo pod Sněžkou, vás ale spíše než zděšení pohltí pocit, že sledujete zrychlenou grotesku.

Když z levotočivé zatáčky při jedné z erzet vylétla první posádka, diváci ji se strachem o její zdraví spěchali na pomoc. Jenže jak přicházely další a další, stres rychle vystřídalo rutinní vytahování aut zpět na trať. 

Nikoho už ani nepřekvapovalo, že téměř všichni končí mimo trať. Čekalo se pouze na to, ve kterém místě vůz zatáčku opustí.

Nepomohlo nic - nabádání ke zpomalení máváním ani transparenty. Naštěstí nemuseli diváci suplovat roli doktorů, ale pouze strojů na vyproštění. 

„To se mi na rallye líbí. Ta spolupráce posádek s diváky,“ oceňovali čeští fanoušci na facebookové stránce Svět Rally improvizovanou sehranost, která málem připomínala zajetou práci mechaniků v boxech formule 1.

mjkMartin Křížek

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 2
53:58
Akce pokračovala, Stone se objevil mezi kruhy úplně sám a rychle vypálil, Lankinen ale opět zůstal klidný.
53:47
Marchessault zpoza branky vyrazil kolem tyče, Lankinen jeho bekhend kryje.
52:50
Theodore švihem hledal skulinku ve skrumáži, Lankinen má puk bezpečně v moci.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!