11. května 2011 11:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Neuvěřitelné. Byl vyloučen za nebezpečný účes

Nathan Van Someren. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nathan Van Someren. | foto: Reprofoto

MELBOURNE Hráč australského fotbalu nedokončil zápas nižší soutěže kvůli svému účesu. Pětadvacetiletý Nathan Van Someren z týmu Simpson Tigers byl vyloučen s vysvětlením, že jeho punkové číro je pro ostatní nebezpečné a mohl by svými vlasy někomu vypíchnout oko. Verdikt rozhodčího Dona Wheadona se ale nesetkal s pochopením.

Ligoví funkcionáři ho označili za nesprávný a sám hráč nechápavě prohlásil, že se svým účesem nastupuje bez jakýchkoli výhrad už tři roky.

"Před utkáním mi řekl, že moje vlasy jsou nebezpečné a že s nimi nemůžu hrát. Všichni jsme si mysleli, že žertuje, protože už pár rozhodčích o mých vlasech taky podobně vtipkovalo. V první i v druhé čtvrtině jsem taky normálně nastoupil a nic se nedělo, ale pak mě najednou vyloučil," divil se Van Someren a dodal, že svůj účes rozhodně nehodlá měnit.

Australský fotbal je křížencem tradičního fotbalu a ragby, k němuž má ale poměrně daleko, i když se hraje se šiškou. V Austrálii je populární především díky fyzickým kontaktům. Hráče, který má v moci šišku, může soupeř napadnout v oblasti mezi pasem a rameny.

ČTK