Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Neuvěřitelné. Šachová jednička Carlsen je nejlepší na světě i ve Fantasy Premier League

Sport

  11:35
PRAHA - Geniální analytická mysl norského mistra světa Magnuse Carlsena se neomezuje jen na šachy. Světová šachová jednička se dostala o víkendu i do čela žebříčku fotbalové Fantasy Premier League (FPL), online hry, kterou hraje více než sedm milionů lidí.

Magnus Carlsen foto: Reuters

Jeden šachový král vládne všem. Carlsen zvládá tři elitní disciplíny naráz

Že je Carlsen na svůj úspěch ve virtuálním fotbale patřičně pyšný, potvrdil i tím, že si změnil svou charakteristiku na twitteru. 

Už se tam nepředstavuje pouze jako „Mistr světa v šachu“, ale také jako „Šachová světová jednička a současná jednička ve Fantasy Premier League“.

Hráči ve FPL si tvoří týmy o 15 fotbalistech anglické ligy a dostávají body za jejich góly, asistence, defenzivní schopnosti a další výkony. 

Carlsenův tým nazvaný Kjell Ankedal se dostal do čela světového žebříčku v sobotu poté, co Muhammad Salah dvěma brankami rozhodl o výhře Liverpoolu 2:0 nad Watfordem. 

Momenty soustředění Magnuse Carlsena.
Zájem médií o šachové finále mistrovství světa je enormní.

Carlsen si egyptského útočníka vybral za kapitána, díky čemuž získal dvojnásobný počet bodů.

„Hodně lidí se mě ptá na mou FPL strategii, ale není to žádná věda. Částečně statistiky a částečně instinkt,“ uvedl na twitteru Carlsen, jenž drží titul šachového mistra světa od roku 2013.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...