Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevěděla jsem, kam mě tělo pustí. Bylo to kruté, řekla vracející se Vítková

Sport

  20:05
Na Štědrý den dostala horečky, čtyři dny se jí držely. Až od 1. ledna měla opět povolení trénovat. Na Světovém poháru v Oberhofu chyběla. Nyní se Veronika Vítková v Ruhpoldingu vrátila. A sama se sebou mohla být ve štafetě spokojena.

Veronika Vítková na trati v Ruhpoldingu. foto: Český biatlon - Petr Slavík

Třetí běžecký čas na úseku, to je po nemoci dobrá vizitka, ne?
Z toho mám docela radost. I když v polovině třetího kola jsem si vyčítala, že jsem začátek úseku neběžela přece jen pomaleji, jak jsem si původně usmyslela. Bohužel jsem to tehdy asi zbytečně napálila a pak síly chyběly. Naštěstí jsem se ve druhé polovině třetího kola zase rozjela. Předtím to bylo hodně kruté.

Šéftrenér Rybář už před startem upozorňoval, že po nemoci nemůže být vaše tělo ještě stoprocentně připravené. jak jste se cítila před startem?
Úplně to před startem nebylo ono, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem mohla začínat tímhle nejkratším závodem a brát ho i jako takové rozjetí do těch dalších. Doufám, že se to postupem času bude zase zlepšovat a naberu další sílu. Tentokrát jsem vážně nevěděla, co od toho čekat a kam mě to tělo pustí.

Střelba byla také důvodem ke spokojenosti? Čistá ležka a stojka na druhé dobití?
Ležka byla sice pomalejší, ale byla nulová. Vestoje jsem trochu zakiksovala, když jsem druhou a třetí ránu nedala. Pak jsem nepřejela na čtvrtý terč, ale čtvrtou ránu jsem střílela na ten prostřední, aniž bych si to uvědomila. Pátou ránu jsem pak střílela na ten čtvrtý - a potom jsem normálně přebila a chtěla střílet další ránu. Až když jsem zavřela závěr, uvědomila jsem si, že vlastně už musím dobíjet.

Vytáhla jste český tým o osm míst nahoru. Jaké bylo přebírat štafetu na 15. místě?
Úplně ideální to není. Hlavně to pak svádí k tomu, že člověk začne rychleji, než by chtěl, a že se snažíte nějakým způsobem tu ztrátu co nejrychleji stahovat, což se mi i stalo.

Gabriela Koukalová během štafety v Ruhpoldingu.
Němečtí fanoušci vytvořili svým závodnicím perfektní kulisu.

Pro Markétu Davidovou rozhodně nebyl debut v tak bouřlivé atmosféře jednoduchý, že?
To ne. Pro ni jsou to velké zkušenosti. Neměla by si dělat z toho velkou hlavu. Byl to její první svěťák ve štafetě, ta zkušenost ji může jen posílit.

Když jste vy ve štafetě začínala...
...tak to bylo jiné, nikdo od nás nic nečekal a nejezdilo se na takových příčkách.

Jak se teď těšíte do sprintu?
Určitě jsem ráda, že před ním máme den pauzy. Ale hlavně doufám, že jsem se štafetou opravdu rozjela a v sobotu budu připravená.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...