Středa 2. prosince 2020svátek má Blanka -5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nevěděla jsem, kam mě tělo pustí. Bylo to kruté, řekla vracející se Vítková

Veronika Vítková na trati v Ruhpoldingu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Veronika Vítková na trati v Ruhpoldingu. | foto: Český biatlon - Petr Slavík

Na Štědrý den dostala horečky, čtyři dny se jí držely. Až od 1. ledna měla opět povolení trénovat. Na Světovém poháru v Oberhofu chyběla. Nyní se Veronika Vítková v Ruhpoldingu vrátila. A sama se sebou mohla být ve štafetě spokojena.

Třetí běžecký čas na úseku, to je po nemoci dobrá vizitka, ne?
Z toho mám docela radost. I když v polovině třetího kola jsem si vyčítala, že jsem začátek úseku neběžela přece jen pomaleji, jak jsem si původně usmyslela. Bohužel jsem to tehdy asi zbytečně napálila a pak síly chyběly. Naštěstí jsem se ve druhé polovině třetího kola zase rozjela. Předtím to bylo hodně kruté.

Šéftrenér Rybář už před startem upozorňoval, že po nemoci nemůže být vaše tělo ještě stoprocentně připravené. jak jste se cítila před startem?
Úplně to před startem nebylo ono, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem mohla začínat tímhle nejkratším závodem a brát ho i jako takové rozjetí do těch dalších. Doufám, že se to postupem času bude zase zlepšovat a naberu další sílu. Tentokrát jsem vážně nevěděla, co od toho čekat a kam mě to tělo pustí.

Střelba byla také důvodem ke spokojenosti? Čistá ležka a stojka na druhé dobití?
Ležka byla sice pomalejší, ale byla nulová. Vestoje jsem trochu zakiksovala, když jsem druhou a třetí ránu nedala. Pak jsem nepřejela na čtvrtý terč, ale čtvrtou ránu jsem střílela na ten prostřední, aniž bych si to uvědomila. Pátou ránu jsem pak střílela na ten čtvrtý - a potom jsem normálně přebila a chtěla střílet další ránu. Až když jsem zavřela závěr, uvědomila jsem si, že vlastně už musím dobíjet.

Vytáhla jste český tým o osm míst nahoru. Jaké bylo přebírat štafetu na 15. místě?
Úplně ideální to není. Hlavně to pak svádí k tomu, že člověk začne rychleji, než by chtěl, a že se snažíte nějakým způsobem tu ztrátu co nejrychleji stahovat, což se mi i stalo.

Gabriela Koukalová během štafety v Ruhpoldingu.
Němečtí fanoušci vytvořili svým závodnicím perfektní kulisu.

Pro Markétu Davidovou rozhodně nebyl debut v tak bouřlivé atmosféře jednoduchý, že?
To ne. Pro ni jsou to velké zkušenosti. Neměla by si dělat z toho velkou hlavu. Byl to její první svěťák ve štafetě, ta zkušenost ji může jen posílit.

Když jste vy ve štafetě začínala...
...tak to bylo jiné, nikdo od nás nic nečekal a nejezdilo se na takových příčkách.

Jak se teď těšíte do sprintu?
Určitě jsem ráda, že před ním máme den pauzy. Ale hlavně doufám, že jsem se štafetou opravdu rozjela a v sobotu budu připravená.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S®. Přihlášení je snadné
Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S®. Přihlášení je snadné

Vyzkoušejte sadu dětské kosmetiky JOHNSON’S® Bedtime™, která je určena pro všechna miminka od 6 měsíců. Složení se speciální esencí NaturalCalm™...