Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Už se přemluvit nenechám, řekl Synek po nezdaru na MČR

Sport

  16:57
RAČICE - Na první pohled se ten výjev v ničem nelišil od standardní situace při veslařských závodech. Skifař Ondřej Synek projel cílem při domácím šampionátu jako první, chvíli v předklonu znaveně oddychoval, šel vyjet na vodu největší únavu a po chvíli z mola odešel s lodí na rameni a vesly v rukou do loděnice. Jenže dnes se v Račicích jednalo o finále B. Stříbrný olympijský medailista skončil sedmý.

Ondřej Synek (vlevo) a Jiří Kejval foto: ČTK

Na druhý pohled se v Račicích děly zvláštní věci. Synek nepostoupil na mistrovství České republiky poprvé v historii do finále v závodu, v němž dosud vždy vyhrál. Navíc byl po dlouhé době dvakrát viděn v lodi s parťákem. A na dvojskifu jím nebyl nikdo jiný než předseda Českého veslařského svazu Jiří Kejval, na dvojce bez kormidelníka si za něj na háčka sedl Jan Gruber.

Dvojnásobný stříbrný olympijský medailista si naordinoval na víkend až příliš práce. Dokonce se kvůli němu měnil časový pořad závodů, aby měl víc času na regeneraci. Přesto mu v sobotu došly síly a v neděli po sedmi startech vypadal jako po flámu. "Skifa jsem původně jet neměl, ale nechal jsem se přemluvit. Ale už bych to asi nikdy neudělal, nevím, co mě to popadlo," oddychoval těžce.

ČTĚTE TAKÉ

Čtyřiačtyřicetiletý Kejval naposledy závodil ve skifu před 15 lety, Synek v lodi od olympijských her neseděl a vůbec netrénoval. Navíc má za sebou kromě volna i náročné oslavy narození syna Matyáše. "Tenhle víkend nejsem v optimální formě," usmíval se Synek.

I Kejval pořádně oddychoval. "Ale s Ondrou to bylo krásné svezení," vykládal. Sám je aktivní sportovec. Běhá, plave, jezdí na kole i vesluje.

Byla to zábava, uznal Synek

Kdysi uzavřel sázku s ekonomem svazu Dušanem Macháčkem, kdo bude rychlejší na poloviční trati triatlonového ironmana. "Vyhrál o deset sekund a pak ho odvezla záchranka. Vyzvedávali jsme ho z JIPky, takže my si užijeme. Ale nebojte, dneska mi doktory volat nemusíte, přežil jsem," hlásil vesele.

Jízdu na dvojskifu Synkovi s Kejvalem vymyslel Josef Lukš, trenér sester Antošových. A Gruber si zajel se Synkem závod v závěru své kariéry. "Byla to zábava celý víkend," uznal nakonec skifař.

"Nemůžu přeci vyhrávat pořád, tenhle víkend jsem opravdu vařil z vody," povídal. "Navíc v sobotu mi bylo tak blbě, že to fakt nešlo," prohlásil s úsměvem. Že by do finále B dnes nenastoupil, to prý nepřipadalo v úvahu. "Když už, tak jsem se s tím chtěl poprat se vším všudy," dodal.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat