13. února 2018 11:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nezkrotný Ball chce rozvrátit slavný tým LA Kings skrze svého syna

byznysman LaVar Ball | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy byznysman LaVar Ball | foto: ČTK

Prienai Jen málo fanoušků zámořského sportu ještě neslyšelo o postavě LaVara Balla, otce nadějného basketbalisty Lonza Balla, který letos začal svou profesionální kariéru v týmu NBA Los Angeles Lakers. Ball starší se nezdráhá velkých prohlášení a teď se zdá, jakoby se chtěl pokusit na dálku rozvrátit jeden z nejúspěšnějších týmů historie.

Bývalý rekordman kamarádovi Satoranskému fandí

LaVar upoutal média předloni, když začal o svém nejstarším synovi Lonzovi prohlašovat, že se může rovnat největším hvězdám z řad profesionálů a brzy je všechny překoná. 

Jeho cílem bylo dostat Lonza, který v té době ještě hrál na univerzitě UCLA, do jeho oblíbeného týmu Los Angeles Lakers, kde si odjakživa mladý Lonzo přál hrát. To se nakonec vyplnilo, když si ho zlato-fialoví vybrali v červnovém draftu na pozici číslo dvě. Navíc odmítl podepsat smlouvy na sportovní oblečení od renomovaných značek a založil vlastní firmu Big Baller Brand, se kterou má velké plány.

Otec Ball má ale ještě dva další syny LaMela a LiAngela, které by oba také rád dostal až do nejlepší ligy světa. Šestnáctiletý LaMelo je velmi nadaný střelec a předpovídá se mu budoucnost možná až v NBA, o tři roky starší LiAngelo ale tolik talentu nepobral a experti ho jako profesionálního basketbalistu spíše nevidí. 

LiAngelo navíc způsobil mezinárodní skandál, když spolu s přáteli z univerzity UCLA kradl na turnaji v Číně luxusní brýle z obchodu. Po zásahu prezidenta USA Donalda Trumpa se mohl Ball vrátit do Států, ale byl suspendován z basketbalového týmu univerzity.

LaVara to naštvalo, odhlásil LiAngela z UCLA a LaMela ze střední školy Chino Hills a získal jim profesionální angažmá v litevském týmu BC Prienai. Chtěl by však, aby v budoucnu všichni bratři hráli v jednom týmu NBA. Prohlásil to v rozhovoru pro jednu z litevských televizních stanic.

12.února 2018 v 21:07, příspěvek archivován: 13.února 2018 v 02:12

LaVar Ball on his big plan how he's going to bring Lonzo, Melo and Gelo to one NBA team: “Lonzo will be on his 3rd year and I want let every NBA team know, that Lonzo is not going to resign with the Lakers, but will go to any team, that will take all of my three boys.” https://t.co/GErdXjraYU

„Chci aby všichni mí kluci hráli za Lakers. Už příští rok si mohou vzít LiAngela. Pokud tak neudělají, zůstaneme v Litvě další dva roky a půjde do ligy spolu s LaMelem. V tu chvíli bude Lonzovi končit nováčkovská smlouva a říkám všem jasně, že Lonzo s Lakers neprodlouží, pokud nevezmou jeho bratry do týmu, ale půjde tam, kde je vezmou,“ prohlásil sebevědomě LaVar.

Takhle to sice úplně nefunguje, protože klub má vždy na nováčka ve smlouvě klauzuli, díky které může dorovnat nabídky ostatních týmů a hráče si udržet, i tak je ale tvrzení vůči Lakers velmi ostré a útočné. 

Otec Ball natolik věří své firmě, že ani nepožaduje pro své syny lukrativní smlouvy.

„Nemusí jít ani do draftu, prostě si ho vyberou jako volného hráče. Nemusí mu dávat smlouvu na patnáct milionů za sezonu, stačí minimální smlouva a bereme to. Kluci si vydělají tolik peněz mimo basketbal, že nepotřebují obrovské smlouvy,“ má naplánováno Ball.

byznysmen LaVar Ball otec basketbalisty Lonzo Balla
byznysmen LaVar Ball otec basketbalisty Lonzo Balla

Jak této rodině a hlavně otci LaVarovi plány vyjdou teprve uvidíme, zatím však prakticky všechno, čeho se dotkl, proměnil ve zlato, není proto radno Ballovým nevěřit.

Jakub Eichler,

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...