24. srpna 2015 14:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nibali se omluvil za zkrat s autem, ale dodal: Tohle se stává v každém závodě

Vincenzo Nibali na Vueltě. Po druhé etapě závodu byl vyřazen kvůli podvodu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vincenzo Nibali na Vueltě. Po druhé etapě závodu byl vyřazen kvůli podvodu. | foto: ČTK

MÁLAGA Italský cyklista Vincenzo Nibali se den po vyloučení z Vuelty na sociálních sítích omluvil fanouškům. Jeden z favoritů závodu, který byl diskvalifikován za to, že se nechal táhnout týmovým vozem, své chování označil za chybu. Dodal ale, že podobné věci se dějí v každém závodu.

„Veřejně se všem omlouvám za to, co se stalo na Vueltě. Omlouvám se každému, koho jsem pobouřil a kdo se za mne styděl,“ uvedl Nibali na facebooku. „Byla to chyba, za kterou jsem draze zaplatil,“ dodal.

Šampion z Vuelty 2010 byl vyřazen ze závodu poté, co televizní záznamy ukázaly, že se po hromadném pádu zhruba 30 km před cílem nedělní etapy příliš dlouho držel týmového vozidla Astany, které ho zvýšenou rychlostí odvezlo od jeho kolegů ve skupině směrem k čelu závodu.

„Když se necháte 150 metrů táhnout, spousta lidí je hned připravená házet na vás špínu, ale tohle se stává v každém závodě,“ dodal Nibali.

ČTK