Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ničitel Kličko ukončil Charrův sen. A míří do politiky

Sport

  23:48aktualizováno  9. září 2:06
MOSKVA - Stejně jako desítky předchozích soupeřů, i Manuel Charr sliboval šampionovi těžké váhy trpkou porážkou. Jenže legendární boxer Vitalij Kličko nedal ani tentokrát sebevědomému vyzyvateli sebemenší šanci. Rozhodčí duel o pás profesionálního mistra světa organizace WBC ukončil v jeho prospěch už ve čtvrtém kole.

Vitalij Kličko (vpravo) a Manuel Charr foto: Reuters

Ukrajinský borec, jenž prohrál jen dvakrát (naposledy před devíti lety s Lenoxem Lewisem), si tak do svého skvostného zápisu připsal 45 vítězství (z toho 41. k.o.).

A možná poslední...

Vysokoškolsky vzdělaný Kličko se totiž aktivně angažuje v politice a box postupně odsouvá na druhou kolej. V pozici lídra strany UDAR bude navíc v říjnu usilovat o zvolení do ukrajinského parlamentu. A pakliže uspěje, svět mezi provazy dle svých slov definitivně opustí.

Kličko trestal jakoukoliv nepozornost

Bitvu v Moskvě proto pojal jako pomyslnou tečku za kariérou. A ve velkém stylu: před vstupem do ringu mu zazpívala manželka, aby pak v rytmu její písně skoncoval se svým soupeřem. A to se podařilo.

Němec se syrskými kořeny, jenž si po jednadvaceti hladkých vítězstvích připsal první porážku, po úvodním gongu boxoval velmi opatrně. Věděl proč: jakékoliv odvážné výpady "Doktor železná pěst" nekompromisně trestal. Proto spíše vyčkával. Už ve druhém kole se ale při jedné z kombinací Charr dopustil nepozornosti, odkryl se a skončil na zemi.

"Diamantový chlapec" přesto pomalu zvyšoval tempo, za což si vysloužil přízeň sportovních diváku. Jenže zkrátka bojoval s lepším soupeřem... A navíc měl i smůlu: ve čtvrtém kole ho zasáhla přední ruka o čtrnáct let staršího Klička a způsobila předčasný konec. Nepříliš nápadný úder Charrovi otevřel ránu nad obočím a zapříčinil krvácení. Sen německého bijce se rozplynul...

Ringový lékař po několika dalších odboxovaných vteřinách Charrův stav zkontroloval a doporučil bitvu ukončit. Zkrvavený vyzyvatel sice toužil v duelu pokračovat, ale to mu nebylo povoleno.

Vitalij Kličko tak na svá ramena zřejmě naposledy zavěsil pás mistra světa a dojatě zamával svým fanouškům. Vytouženého duelu s Britem Davidem Haye se sice nejspíš nedočká, ale do společnosti boxerských legend míří i tak jako král.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!