6. srpna 2015 12:58 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vaidišová potvrdila účast na turnaji na Štvanici, kde ji před šesti lety vypískali

Těžký úder. Nicole Vaidišová v utkání se Simonou Halepovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Těžký úder. Nicole Vaidišová v utkání se Simonou Halepovou. | foto: ČTK/AP

PRAHA Start v Plzni na poslední chvíli odřekla, přesto se tenistka Nicole Vaidišová už brzy představí českému publiku. V příštím týdnu nastoupí na Štvanici na menším turnaji ITF Prague Open. Ve stejné době se na stejném místě uskuteční i mužský challenger, který zase láká na českou naději pro budoucnost Adama Pavláska.

Leccos je stejné jako před šesti lety. Na Štvanici se chystá tenisový turnaj - a z plakátů na něj láká Nicole Vaidišová, někdejší sedmá hráčka světa.

Tehdy její účast skončila velmi hořce. Prohrála už v 1. kole, diváci ji vypískali.

Nyní se vrací v jiné roli: po více než čtyřleté pauze. Jako tenistka, která se pozvolna pokouší vrátit na pozice, které jí dříve patřily. 

„Čeká ji těžká pouť, ale ještě to není stará dáma. Je to mladá hráčka, která se při dobré konstelaci událostí a dobrém zdraví může na někdejší pozice vrátit,“ věří Vladislav Šavrda, ředitel štvanického turnaje.

Vaidišová, které nyní patří 258. místo žebříčku, v tomto týdnu na poslední chvíli zrušila účast na turnaji v Plzni kvůli zranění.

Její kouč Aleš Kodat však Šavrdovi start dvojnásobné grandslamové semifinalistky v Praze ve středu večer potvrdil.

„Tři až čtyři dny odpočívala, léčila bolavou patu. Ale ve středu ráno už trénovala,“ přiblížil Šavrda. 

„Na její výkon jsme zvědaví. Minulý turnaj mám v paměti. Byla to specifická doba, začínal její vztah s Radkem Štěpánkem, turnaj se jí nepovedl. Ale jde sem s čistým štítem, je to věc minulosti.“

Vaidišová dostala volnou kartu, stejně jako Petra Cetkovská či juniorská světová jednička Markéta Vondroušová. První nasazenou hráčkou turnaje ITF s dotací 75 tisíc dolarů bude jiná Češka Denisa Allertová.

Z jejích krajanek mají účast v hlavní soutěži jistou ještě Klára Koukalová, Barbora Krejčíková a Tereza Martincová, pokud stihne vyléčit zraněné lýtko.

„Doufám v atraktivní finále s českou účastí,“ řekl Šavrda.

Současně s ženským turnajem bude probíhat i mužský challenger s dotací 50 tisíc dolarů. Láká na sedm hráčů z elitní stovky žebříčku ATP, z Čechů si účast v hlavní soutěži zajistil žebříčkově pouze 20letý Adam Pavlásek. 

Nicole Vaidišová a její hra na síti.
Ester Sátorová (vlevo), přítelkyně Tomáše Berdycha, a Nicole Vaidišová-Štěpánková, manželka Radka Štěpánka.

Jan Hernych se zranil v Newportu, Jan Mertl je momentálně druhý pod čárou účasti v hlavní soutěži. Volné karty dostali Robin Staněk, Jan Šátral a Slovák Dominik Šproch, o majiteli čtvrté se teprve rozhodne.

„Je to nejsilnější challenger, který jsme tu na Štvanici kdy pořádali,“ těší Šavrdu.

Rozpočet obou turnajů je sedm milionů korun. Vstupné bude zdarma. Hrát se bude ve štvanickém areálu, nevyužije se však centrkurt, na němž je položen tvrdý povrch.

„Stavíme tribuny podél kurtů 1 a 2. Věříme, že dobrá kvalita turnaje přivede diváky a neradi bychom, aby postávali po runwayi,“ prohlásil Šavrda.

Ondřej Novotný

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…