Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ferrari má auto na ho.., řekl legendární Lauda. Později se omluvil

Sport

  14:44
PRAHA - Navzdory tomu, že je jedním z vážených poradců stáje Mercedes, tak kašle na obvyklé diplomatické řečičky, kterými se současná F1 jen hemží. Tentokrát však i Niki Lauda přestřelil a trojnásobný mistr světa formule 1 se tak musel za svou prostořekost omluvit přímo nejvyššímu šéfovi Ferrari, byť na jeho slovech kus pravdy bylo.

Niki Lauda. foto: Getty Images

O co šlo? Ve víkendovém rozhovoru pro španělský list El País se totiž Lauda opřel do současného vozu Ferrari i McLarenu, v jejichž barvách symbolicky získal své mistrovské tituly.

"McLaren má stejný motor jako my, ale auto na ho... Kde jsou? Nikde! A Ferrari? Další auto na ho... Montezemolo (šéf Ferrari) se sice snaží o změny, ale nikdo nevěří, že ve vše změní přes noc. Alonso musí být frustrovaný, jaké auto má. Roky jezdí s monopostem, který nefunguje, ale plat, který dostává, by jeho hněv mohl umírnit," řekl mimo jiné Lauda.

I když tato odpověď byla jen jednou z poměrně obsáhlého rozhovoru, který už jinak kontroverzní nebyl, vzbudila jeho slova velký rozruch. Dalo se s nimi vzhledem k současnému trápení Ferrari souhlasit (v Poháru konstruktérů je tým čtvrtý a ztrácí 250(!) bodů na první Mercedes), byť by se na veřejnost spíš hodil nějaký Laudův eufemismus.

ČTĚTE TAKÉ

Ještě během víkendové Grand Prix v Německu pak Marco Mattiacci, sportovní šéf Ferrari, říkal: "Laudy si vážím, ale takovéto šokující věty vytržené z kontextu nebudu komentovat."

Jenže už v pondělí i Lauda věděl, že přestřelil. A tak zvedl telefon a volal di Montezemolovi, bossovi Ferrari, a omluvil se. "To ostré slovo jsem neměl použít. Omlouvám se Ferrari i italským fanouškům."

Pro německý Bild pak vše i vysvětlil. "Dostal jsem otázku, jaký je rozdíl mezi Mercedesem, McLarenem a Ferrari. Řekl jsem, že Mercedes má nejlepší kombinaci auto a motor, McLaren má také nejlepší motor, ale auto není tak dobré. A Ferrari je prostě zranitelné v obou věcech."

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!