Forhend Rogera Federera. | foto: ČTK/AP

Aktualizováno

Další debakl. Federer znemožnil Murrayho a s Nišikorim postupují

•   17:34aktualizováno  18:31
LONDÝN - Turnaj mistrů, už název slibuje vyrovnané bitvy těch nejlepších. Letošní podnik v Londýně však nabízí až nečekaně mnoho jasných výsledků. Naposledy přejel švýcarský tenista Roger Federer Brita Andyho Murrayho 6:0, 6:1. Do semifinále Turnaje mistrů v Londýně tak postupuje z prvního místa a bez ztráty setu.

Společně s ním jde dál Kei Nišikori, který zdolal náhradníka Davida Ferrera 4:6, 6:4, 6:1.

Murray potřeboval Federera porazit ve dvou setech, pokud chtěl na úkor Nišikoriho postoupit do semifinále a prodloužit si sezonu. Jenže nic takového sedmnáctinásobný grandslamový vítěz Federer nedopustil a dvanáctým postupem do semifinále závěrečné akce sezony vyrovnal rekord Ivana Lendla.

I třetí zápas odehrál výborně, znovu neztratil ani set a Murrayho vyprovodil z kurtu s „kanárem“ a jediným „darovaným“ gamem za pouhých 56 minut.

„Už jsem měl postup jasný před zápasem, takže jsem možná byl trochu uvolněnější. Ale rozhodně jsem si nemyslel, že to půjde takhle,“ řekl Federer. Turnaj mistrů naposledy vyhrál v roce 2011, pak dvakrát kraloval prestižnímu podniku pro osm nejlepších hráčů sezony Novak Djokovič.

Nišikori otočil zápas s Ferrerem

Nišikori proti Ferrerovi otočil zápas ve výhru 4:6, 6:4 a 6:1. Španělský tenista se dostal do hry místo zraněného Kanaďana Milose Raonice, získal po chybách japonského soupeře úvodní set, ale pak už rozjetého Nišikoriho nezastavil.

V pátek se rozhodne o dvou postupujících ze skupiny A, Tomáš Berdych nastoupí proti světové jedničce Novaku Djokovičovi (od 15:00 SEČ).

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně

Dvouhra:

Skupina B: Nišikori (4-Jap.) - Ferrer (Šp.) 4:6, 6:4, 6:1, Federer (2-Švýc.) - Murray (5-Brit.) 6:0, 6:1.

Čtyřhra:

Skupina B: Nestor, Zimonjič (2-Kan./Srb.) - Granollers, M. López (6-Šp.) 6:7 (5:7), 6:3, 11:9

5.Raonic2020:40

Pozn. Ferrer nahradil pro poslední zápas skupiny zraněného Kanaďana Milose Raonice.

Autoři: ČTK, Lidovky.cz