24. dubna 2018 16:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nosorožec, Mona Lisa nebo ucho. Kostýmy na londýnském maratonu nechyběly i přes zákaz

• 0Diskuse
Originální kostým zvolila tato běžkyně, která závodila jako Mona Lisa ze... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Originální kostým zvolila tato běžkyně, která závodila jako Mona Lisa ze... | foto: Reuters

Londýn V neděli proběhl slavný Londýnský maraton, který se tentokrát běžel za rekordně teplého počasí. Pořadatelé už před startem varovali závodníky, aby na start nechodili v kostýmech, které při závodě baví diváky. Horko by jim mohlo v kostýmu způsobit zdravotní problémy. Běžci na zákaz nedbali a i tak dorazili na závody v hojném počtu. podívejte se na nejlepší z nich.

Závodu se účastnilo téměř padesát tisíc běžců. Potřetí v kariéře ho vyhrál favorizovaný Eliud Kipchoge z Keni. Olympijský šampion zvítězil v čase 2:04:17 a navázal na triumfy z let 2015 a 2016. Druhý skončil Etiopan Tola Kitata a třetí k radosti domácích příznivců Mohamed Farah v britském rekordu 2:06:21. Nejrychlejší ženou byla Vivian Cheruiyotová z Keni, jež trať zvládla za 2:18:31 a zařadila se na čtvrté místo v historických tabulkách.

Velmi náročný musel být maraton pro závodníka s modelem věže.
Běžec s obřím uchem.

Třiatřicetiletý Kipchoge se do Londýna triumfálně vrátil po loňské pauze, kdy se připravoval na pokus o překonání dvouhodinové hranice na okruhu v Monze. V závěrečných třech kilometrech setřásl Kitatu, cílem proběhl s náskokem 32 sekund a uhájil neporazitelnost trvající osm závodů. Naposledy nezvítězil v maratonu v září 2013 v Berlíně, kde doběhl druhý.

Londýnský maraton:

Muži: 1. Kipchoge (Keňa) 2:04:17, 2. Kitata (Et.) 2:04:49, 3. Farah (Brit.) 2:06:21, 4. Kirui 2:07:07, 5. Karoki (oba Keňa) 2:08:34, 6. Bekele (Et.) 2:08:53.

Ženy: 1. Cheruiyotová 2:18:31, 2. Kosgeiová (obě Keňa) 2:20:13, 3. Bekeleová (Et.) 2:21:30, 4. Cheronová 2:24:10, 5. Keitanyová (obě Keňa) 2:24:27, 6. Chelimová (Bahr.) 2:26:03.

• 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Slavia - Bordeaux
0:0
19
Další pěkné zakončení z domácí kuchyně. Slavia je aktivnější a skórovat mohl Traoré, pěknou ranou přes hlavu ale bránu Bordeaux přestřelil.
18
První šance zápasu. Hušbauer udělal kličku na vápně, navedl si balon z osy hřiště na levačku a vyslal ke Costilově bráně přízemní střelu. Těsně minul.