Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nová Kvitová v exkluzivním rozhovoru pro LN: Co mě unavovalo, to mě teď dobíjí

Petra Kvitová v zápase s Britkou Naomi Broadyovou na turnaji v Birminghamu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová v zápase s Britkou Naomi Broadyovou na turnaji v Birminghamu. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Jak se cítí tenistka Petra Kvitová krátce poté, co se jako zázrakem vrátila vítězně na tenisový okruh jen pět měsíců po vážném zranění levé ruky? „Užívám si každou chvilku na kurtu. To, co mě možná dříve někdy unavovalo, to mě teď dobíjí,“ řekla v exkluzivním rozhovoru pro LN.

„Naštěstí nenastaly žádné komplikace či problémy. Když od doktora Kebrleho (operatér Kvitové – pozn. red.) dnes slyším, co vše se mohlo přihodit, jsem moc šťastná za tak příznivý vývoj léčby.“

Okamžitě se zařadila k největším favoritkám dvouhry na Wimbledonu, který začíná v pondělí. Pokud by prognózy bookmakerů naplnila, po triumfech v letech 2011 a 2014 by s další tříletou pauzou zkompletovala wimbledonský hattrick. „To mě ani nenapadlo, že je teď řada opět na mně. Pojedu tam s pokorou, šťastná, že mohu zase hrát,“ říká Kvitová.

Jak se změnil váš pohled na tenis poté, co jste se musela poprat s šokem z přepadení, vážným zraněním a delší pauzou?
Tenis je stále stejný, jdu na kurt a chci porazit svou soupeřku. Po tak dlouhé přestávce si ale teď užívám každou chvilku na kurtu, každý okamžik zápasu. To, co mě možná dříve někdy unavovalo, to mě teď dobíjí. Uvidíme, jak dlouho to bude trvat.

Petra Kvitová slaví triumf v Birminghamu.
Petra Kvitová líbá trofej pro vítězku turnaje v Birminghamu.

Kdo a jak vám v návratu nejvíc pomohl?
Operatér Radek Kebrle a všichni z nemocnice ve Vysokém nad Jizerou. Trenér Jirka Vaněk a kondiční trenér David Vydra. Rodina a pak řada známých, kamarádů a přátel, kteří při mě stali. Ale třeba i tisíce fanoušků, kteří mi psali a podporovali mě.

Jak vnímáte pozitivní ohlasy soupeřek a diváků?
Zprávy mi chodily od prvního okamžiku, kdy se všichni dozvěděli o tom, co se mi stalo. Ať soukromé, tak třeba hromadné z turnajů. Vždy mi to udělalo velkou radost a posunulo mě to kupředu.

Jak se zpětně díváte na prognózy, podle nichž jste se měla vrátit k tenisu nejdříve po půl roce? Vy jste přitom už po pěti měsících hrála na French Open a po dalších třech týdnech vyhrála turnaj...
Od počátku léčby jsem plně důvěřovala celému lékařskému týmu s doktorem Kebrlem. Šli jsme den za dnem, krok za krokem. Od počátku se vše vyvíjelo podle optimistického scénáře, který pan doktor nastínil hned den po mé operaci. Naštěstí nenastaly žádné komplikace či problémy. Když od něj dnes slyším, co vše se mohlo přihodit, jsem moc šťastná za tak příznivý vývoj léčby.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....