29. června 2017 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nová Kvitová v exkluzivním rozhovoru pro LN: Co mě unavovalo, to mě teď dobíjí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Petra Kvitová v zápase s Britkou Naomi Broadyovou na turnaji v Birminghamu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová v zápase s Britkou Naomi Broadyovou na turnaji v Birminghamu. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Jak se cítí tenistka Petra Kvitová krátce poté, co se jako zázrakem vrátila vítězně na tenisový okruh jen pět měsíců po vážném zranění levé ruky? „Užívám si každou chvilku na kurtu. To, co mě možná dříve někdy unavovalo, to mě teď dobíjí,“ řekla v exkluzivním rozhovoru pro LN.

„Naštěstí nenastaly žádné komplikace či problémy. Když od doktora Kebrleho (operatér Kvitové – pozn. red.) dnes slyším, co vše se mohlo přihodit, jsem moc šťastná za tak příznivý vývoj léčby.“

Okamžitě se zařadila k největším favoritkám dvouhry na Wimbledonu, který začíná v pondělí. Pokud by prognózy bookmakerů naplnila, po triumfech v letech 2011 a 2014 by s další tříletou pauzou zkompletovala wimbledonský hattrick. „To mě ani nenapadlo, že je teď řada opět na mně. Pojedu tam s pokorou, šťastná, že mohu zase hrát,“ říká Kvitová.

Jak se změnil váš pohled na tenis poté, co jste se musela poprat s šokem z přepadení, vážným zraněním a delší pauzou?
Tenis je stále stejný, jdu na kurt a chci porazit svou soupeřku. Po tak dlouhé přestávce si ale teď užívám každou chvilku na kurtu, každý okamžik zápasu. To, co mě možná dříve někdy unavovalo, to mě teď dobíjí. Uvidíme, jak dlouho to bude trvat.

Petra Kvitová slaví triumf v Birminghamu.
Petra Kvitová líbá trofej pro vítězku turnaje v Birminghamu.

Kdo a jak vám v návratu nejvíc pomohl?
Operatér Radek Kebrle a všichni z nemocnice ve Vysokém nad Jizerou. Trenér Jirka Vaněk a kondiční trenér David Vydra. Rodina a pak řada známých, kamarádů a přátel, kteří při mě stali. Ale třeba i tisíce fanoušků, kteří mi psali a podporovali mě.

Jak vnímáte pozitivní ohlasy soupeřek a diváků?
Zprávy mi chodily od prvního okamžiku, kdy se všichni dozvěděli o tom, co se mi stalo. Ať soukromé, tak třeba hromadné z turnajů. Vždy mi to udělalo velkou radost a posunulo mě to kupředu.

Jak se zpětně díváte na prognózy, podle nichž jste se měla vrátit k tenisu nejdříve po půl roce? Vy jste přitom už po pěti měsících hrála na French Open a po dalších třech týdnech vyhrála turnaj...
Od počátku léčby jsem plně důvěřovala celému lékařskému týmu s doktorem Kebrlem. Šli jsme den za dnem, krok za krokem. Od počátku se vše vyvíjelo podle optimistického scénáře, který pan doktor nastínil hned den po mé operaci. Naštěstí nenastaly žádné komplikace či problémy. Když od něj dnes slyším, co vše se mohlo přihodit, jsem moc šťastná za tak příznivý vývoj léčby.

  • 2Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz