13. června 2008 12:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Novinář nestíhal, tak ohlásil bombu

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační snímek | foto: ČTK

VÍDEŇ Nevšedním způsobem se pokusil jeden německý novinář dostat včas na palubu letadla, kterým měl odletět na fotbalové mistrovství Evropy. Když zjistil, že svůj let do Vídně nestíhá, zavolal na veronské letiště, že v letadle je bomba.

Podle agentury Reuters dorazil reportér k odbavení pět minut před odletem, jen krátce poté, co anonym bombu ohlásil. Když sedmadvacetiletému muži bylo oznámeno, že na palubu už nebude vpuštěn, prohlásil, že slyšel něco o odložení letu. Vedení letiště přitom ještě o zpoždění ani jiných komplikacích letu společnosti Air Dolomiti do Vídně neinformovalo.


"Při výslechu několikrát změnil výpověď. Nejdřív tvrdil, že dorazil včas, pak však přiznal, že na letiště přijel pět minut před odletem," řekl Reuters jeden z vyšetřujících policistů. Německého novináře nakonec usvědčil jeho mobilní telefon, ze kterého na letiště zavolal a ohlásil bombu. Žurnalista je obviněn z šíření poplašné zprávy a narušování veřejných služeb.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz