Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Novozélanďané chtějí stříhání ovcí na olympiádě

Sport

  12:11
WELLINGTON - Nový Zéland je sice zemí mistrů světa v ragby, ale mimořádnou popularitu si vedle hvězd "All Blacks" vysloužili i soutěžící ve stříhání ovcí. Dokonce takovou, že místní lobbistická skupina sní o zařazení tohoto "sportu" jako ukázkové disciplíny na Hrách britského společenství a dokonce i olympijských hrách.
Ovce - ilustrační foto

Ovce - ilustrační foto foto: Shutterstock

Podle společnosti novozélandských farmářů by mělo být stříhání ovcí považováno za sport i kvůli tomu, že nejlepší soutěžící "posunují naše odvětví na úplně jinou úroveň". Největšími hvězdami jsou Ivan Scott z Irska a Kerri-Jo Te Huiaová z Nového Zélandu, kteří drží světové rekordy v osmihodinovém stříhání jehňat (749 a 507).

Za sport uznali stříhání ovcí ještě v Austrálii, s tím se však na Novém Zélandu nechtějí spokojit. "Nastal čas, aby stříhání získalo celosvětový sportovní status. Jednou z cest by mohlo být dostat se jako ukázkový sport na Hry britského společenství, pokud ne rovnou na olympiádu," uvedla předsedkyně zastřešující organizace Jeannette Maxwellová.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...