Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O´Grady opouští Schlecky. Nejtěžší rozhodnutí v životě, tvrdí

Sport

  16:02
MELBOURNE - Australský cyklista Stuart O'Grady oznámil, že po sezoně opustí svoji současnou stáj Leopard Trek a připojí se k nově vznikajícímu týmu GreenEDGE. Veterán silničního pelotonu, který v sobotu oslavil 38. narozeniny, označil své rozhodnutí za nejtěžší v kariéře.

Stuart O´Grady. foto: ČTK

"Strávil jsem pár let podporou bratrů Schleckových na Tour de France, Fabiana Cancellary na klasikách a dělal jsem tuhle práci vedle Jense Voigta. Byli jsme jako rodina," uvedl O'Grady v oficiálním prohlášení. Působit v týmu po boku těchto jezdců považuje za privilegium. "Opustit Leopard Trek bylo nejobtížnějším krokem v mé dosavadní kariéře," dodal O'Grady.

Pro patnáctinásobného účastníka Tour de France, jenž se zúčastnil i pěti olympiád, bylo prý vábení australského týmu příliš silným lákadlem na to, aby dvouletý kontrakt odmítl. "Nebyl jsem si jistý, zda se o mě ještě nějaký takový tým bude zajímat předtím, než skončím. Ale jsem hrozně rád, že se tak stalo," přiznal O'Grady.

Fränk a Andy Schleckovi se v lucemburské stáji budou muset obejít bez něho, ale i v novém týmu, který jako první australská stáj dostal licenci Mezinárodní cyklistické unie (UCI) pro závody WorldTour, narazí O'Grady na bratrskou dvojici. Vedení GreenEDGE se již dohodlo na spolupráci s Australany Jackem Bobridgem i Cameronem a Travisem Meyerovými.

"Závodím už hodně dlouho, takže jsem mohl být svědkem rozvoje australské cyklistiky, k němuž přispívali jezdci jako Phil Anderson, Neil Stephens nebo Patrick Jonker. Pak je následovala má generace a nyní tu máme imponující skupinu mladých jezdců, kteří nastupují," poznamenal O'Grady ke spolupráci s australskými talenty.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat