Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

O'Neal: Země je plochá. Družice? Manipulace. Hvězda NASCAR má pro něj otázku

Shaquille O'Neal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Shaquille O'Neal. | foto: Reprofoto

NEW YORK Jeden z nejslavnějších basketbalistů všech dob Shaquille O'Neal je údajně skálopevně přesvědčený o tom, že planeta Země je plochá. Podobný názor zastává jeden z nejlepších hráčů NBA současnosti Kyrie Irving, či bývalá wrestlingová hvězda AJ Styles.

„Ve světě existuje spousta dezinformací a iluzí,“ začal vysvětlovat svůj postoj už před měsícem Irving, toho času hráč úřadujících šampionů NBA Clevelandu Cavaliers.

„Myslím, že lidé by si měli udělat svůj vlastní osobní průzkum čehokoliv, než tomu začnou věřit. Naučil jsem se věřit tomu, že je Země kulatá, údajně je nakloněná, rotuje kolem Slunce, stejně jako další planety. Ale to mi říkají lidé okolo, proč bych tomu měl věřit?“ položil si řečnickou otázku.

Následně přidal: „Myslím, že jsou důležitější otázky než to, zda je Země plochá, nebo kulatá. Dostáváme řadu informací, které nejsou pravdivé, ale proč. Jak vlastně funguje běh času, jak celý vesmír, jak se pohybují částice, to jsou věci, které by nás měly zajímat.“

O měsíc později získal ve svých názorech silného parťáka. „Je to pravda, Země je plochá. Ano, tak to je. Poslouchejte, existují tři způsoby, jak lze manipulovat s myslí – tím, co čtete, co vidíte a co slyšíte. Opravdu objevil Kolumbus Ameriku? Opravdu je Země kulatá? Když jedu po silnici, nemám ten pocit, opravdu mám věřit, že je Čína ve stejnou dobu pode mnou? A že všechny ty stavby udrží grativace?“ zaznělo z úst dnes pětačtyřicetileté legendy.

„Satelitní snímky? Ach ano, satelitní snímky. Kde máte jistotu, že jsou pravé, že nejsou upravené?“ dodal 216 centimetrů vysoký pořízek. K šikovnému rozehrávači i obrovitému bývalému pivotu se přidala také hvězda profesionálního wrestlingu a ligy WWE, devětatřicetiletý AJ Styles.

Je jasné, že názory této trojice rozbouřili pořádnou diskuzi. A neobešla se bez tu posměšných, tu souhlasných reakcí. Zajímavé řešení ale nabídl hvězdný závodník americké série NASCAR Denny Hamlin.

„Ok, tak jak ale vysvětlí, že jeden letoun vyletí směrem na západ, druhý směrem na východ a oba se dostanou do stejné země v Asii? Jak mohou dvě letadla mířit opačným směrem a skončit na stejném místě, když Země není kulatá?“ vzkázal Hamlin.

Odpovědi se zatím nedočkal.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...