Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O výsledku GP Belgie se rozhodne v úterý

Sport

  20:33
LONDÝN - Mezinárodní automobilová federace (FIA) rozhodne o sporném trestu pro Lewise Hamiltona z Velké ceny Belgie formule jedna až v úterý. Dnes na celodenním zasedání v Paříži vyslechla britského jezdce i právníky z týmů McLaren a Ferrari, kteří přednesli své argumenty. Konečné rozhodnutí ale vyřkne tříčlenná odvolací komise v úterý.

Vyhraje nakonec Hamilton Velkou cenu Belgie? FIA již brzo rozhodne. foto: ČTK

"Myslím, že šlo vše dobře. Nyní je rozhodnutí na odvolací komisi, ale já myslím, že jsou o faktech přesvědčeni," uvedl výkonný ředitel McLarenu Martin Whitmarsh. Pilot této stáje Hamilton v šikaně belgického okruhu ve Spa předjel finského konkurenta z Ferrari Kimiho Räikkönena díky zkrácení trati, ale vzápětí ho opět pustil před sebe; až potom se znovu dostal před něj.

Komisaři po skončení závodu penalizovali Hamiltona 25 sekundami a britský pilot se propadl z prvního na třetí místo. Toto rozhodnutí pak spustilo debaty nad pravidly v F1 a motoristické hnutí rozdělilo na dva tábory.

"Je nám jasné, že by Lewis radši dělal něco jiného, než seděl v soudní síni, ale dnes odvedl skvělou práci," vypověděl za svého jezdce Whitmarsh.

Sám lídr seriálu MS se s novináři bavit nechtěl a hned v úterý už zamíří do Singapuru, kde se o víkendu pojede další důležitý závod.

V případě, že McLaren s odvoláním uspěje, vzroste Hamiltonův náskok v čele pořadí na sedm bodů před Felipem Massou. Do konce sezony zbývá odjet čtyři Velké ceny.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 5. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 5. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat