22. září 2008 20:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

O výsledku GP Belgie se rozhodne v úterý

Vyhraje nakonec Hamilton Velkou cenu Belgie? FIA již brzo rozhodne. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyhraje nakonec Hamilton Velkou cenu Belgie? FIA již brzo rozhodne. | foto: ČTK

LONDÝN Mezinárodní automobilová federace (FIA) rozhodne o sporném trestu pro Lewise Hamiltona z Velké ceny Belgie formule jedna až v úterý. Dnes na celodenním zasedání v Paříži vyslechla britského jezdce i právníky z týmů McLaren a Ferrari, kteří přednesli své argumenty. Konečné rozhodnutí ale vyřkne tříčlenná odvolací komise v úterý.

"Myslím, že šlo vše dobře. Nyní je rozhodnutí na odvolací komisi, ale já myslím, že jsou o faktech přesvědčeni," uvedl výkonný ředitel McLarenu Martin Whitmarsh. Pilot této stáje Hamilton v šikaně belgického okruhu ve Spa předjel finského konkurenta z Ferrari Kimiho Räikkönena díky zkrácení trati, ale vzápětí ho opět pustil před sebe; až potom se znovu dostal před něj.

Komisaři po skončení závodu penalizovali Hamiltona 25 sekundami a britský pilot se propadl z prvního na třetí místo. Toto rozhodnutí pak spustilo debaty nad pravidly v F1 a motoristické hnutí rozdělilo na dva tábory.

"Je nám jasné, že by Lewis radši dělal něco jiného, než seděl v soudní síni, ale dnes odvedl skvělou práci," vypověděl za svého jezdce Whitmarsh.

Sám lídr seriálu MS se s novináři bavit nechtěl a hned v úterý už zamíří do Singapuru, kde se o víkendu pojede další důležitý závod.

V případě, že McLaren s odvoláním uspěje, vzroste Hamiltonův náskok v čele pořadí na sedm bodů před Felipem Massou. Do konce sezony zbývá odjet čtyři Velké ceny.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.