Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obchodní partner o Berdychovi: Tomáš není laciná celebrita

Sport

  16:10
PRAHA - Daniel Trávníček je kamarádem i obchodním partnerem nejlepšího českého tenisty Tomáše Berdycha. Ten začal podnikat v reklamním a hudebním byznyse.

Tomáš Berdych slaví vítězství nad Nicolasem Almagrem ve finále DC. foto: MAFRA - Michal Šula

Sedmadvacetiletý tenista z Valašského Meziříčí a čtyřiačtyřicetiletý spolumajitel kreativního studia z Brna se znají léta. Trávníček coby bývalý tenisový trenér působil také u juniorské reprezentace.

U vytáhlého mladíka ho už v mládí zaujala zarputilost a snaha o profesionalitu. V kontaktu zůstali i poté, co Trávníček tenisové prostředí opustil. V posledních letech se on a jeho firma stará nejlepšímu českému hráči o marketingovou prezentaci, pečují o jeho internetové a facebookové stránky.

I když přesvědčit Tomáše Berdycha, povahou introverta, který si soukromí hlídá, aby sdílel své zážitky s fanoušky na sociálních sítích, nebylo jednoduché. Pomohly moderní technologie. "Chytré telefony zjednodušily komunikaci a Tomáše to začalo bavit," přiznává muž s přezdívkou Tráva.

Berdych se v moderních technologiích zorientoval rychle, je nadprůměrným uživatelem. Jeho internetové stránky mají moderní minimalistický design, kterému vévodí konzervativně funkcionalistické logo vytvořené z iniciál jeho jména.

Používá i Facebook

Na Facebooku v pravidelných intervalech zásobuje příznivce krátkými vzkazy a fotografiemi ze zákulisí tenisových turnajů.

"Vedle hokejisty Jaromíra Jágra se o své stránky stará asi nejlépe z českých sportovců," chválí obchodního partnera Trávníček.

I na sociálních sítích se však tenista pohybuje pouze "v rámci kurtu". Prezentuje se pouze sportovně, pikanterií z tenisového zákulisí nebo informací ze soukromí se fanoušci nedočkají.

"Proč taky? Ani jeden z nás v tom nevidíme žádný smysl. Tomáš není laciná celebrita chodící jenom po večírcích. Chce se ukázat jako sportovec, za jehož úspěchem je především dřina," zdůrazňuje Trávníček.

Příspěvky si na sociální síť vkládá tenista sám. "Podle toho, jak to cítí." Zato korespondenci s fanoušky mu obstarává agentura. "Vzkazy dostává různé. Žádosti o pomoc nevyjímaje. Tomáš se vždy ptá, zda jde o děti, a těm se maximálně snaží vyjít vstříc."

Negativní vzkazy Berdychovi častokrát ani nedoručí. "Uráží mě, když dostane třeba obvinění ze sázek. V tom by Tomáš v životě nejel!" rozčilí se.

Vyjma rodiny a trenérů je Trávníček jedním z mála lidí, se kterými je Berdych v denním kontaktu. Do světa za obchodním partnerem vyráží pouze příležitostně, naposledy byl na Turnaji mistrů v Londýně."Sedět s jeho týmem, to byla pro mě radost. Jde z nich hodně dobrá energie," netají se sympatiemi s lidmi kolem českého tenisty.

Berdycha nevnímá pouze jako předního hráče. Jsou hodiny schopni kamarádsky "pokecat" o hudbě, designu, autech, architektuře. "Tomáš je ušlechtilý člověk, který v sobě má jistou noblesu. Kluk s velkým srdcem, co si na nic nehraje," říká Trávníček.

I proto mu navrhl: Staneš se ve firmě společníkem? Odpověď dostal rychlou a kladnou - a Berdych se stal spolumajitelem kreativního studia a vydavatelství X Production. V byznysu vyžaduje maximální nasazení, perfekcionismus. "Ale svým lidem věří, a to je pro nás asi největší závazek," přiznává Trávníček.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!