20. května 2011 12:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Obryně Dydeková měla v těhotenství infarkt

Margo Dydeková v akci (vlevo). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Margo Dydeková v akci (vlevo). | foto: ČTK

BRISBANE Někdejší basketbalovou hvězdu a nejvyšší hráčku světa Malgorzatu Dydekovou postihl během těhotenství infarkt. Sedmatřicetiletá Polka, která čeká třetí dítě, leží v umělém kómatu v nemocnici v Brisbane. "Sestra má arytmii dlouhou dobu. Lékaři se zatím zdráhají říct, co bylo příčinou infarktu," citovala polská média Katarzynu Dydekovou, sestru evropské šampionky z roku 1999, jež měří 214 cm a podle některých zdrojů dokonce 218 cm.

"Ve čtvrtek se jí udělalo špatně a zkolabovala. Naštěstí to bylo ráno, když byl její manžel David ještě doma. Jsme optimističtí, protože testy, které lékaři provedli, dopadly dobře," uvedla Katarzyna Dydeková. V pátek se lékaři snažili její sestru probudit z umělého spánku, to se ale nepovedlo. Basketbalistka známá jako Margo strávila řadu let v zámořské WNBA.

V Polsku byla dlouho oporou Gdyně, v jejímž dresu se často utkávala v Evropské lize s Brnem. Dvakrát pomohla Gdyni ke druhému místu v Eurolize. Hrála také za Valenciennes, Jekatěrinburg a Valencii. Nejlepší basketbalistka Evropy za rok 1999 ukončila kariéru v roce 2008. V současnosti působí Dydeková v Austrálii jako trenérka.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!