12. května 2008 12:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ochránci nařkli Figa, že přejel kočku

Zabil Figo kočku? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zabil Figo kočku? | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

MILÁN Portugalská fotbalová hvězda Luís Figo se v Itálii dostala do sporu s ochránci zvířat. Aktivisté obvinili záložníka Interu Milán z toho, že po sérii špatných výsledků úmyslně přejel minulý týden černou kočku, která žila nedaleko tréninkového centra klubu, aby přestala nosit obhájci titulu smůlu.

"Zabil jsi černou kočku, celému světu je z tebe zle," hlásal podle agentury AFP transparent, který ochránci zvířat vyvěsili před tréninkovým centrem milánského klubu. "Figo je ostuda Interu, chceme spravedlnost pro kočku," stálo na dalším.


S obviněním přišel jako první list Libero, který napsal, že Figo kočku přejel zcela úmyslně, protože podle něj nosila klubu smůlu. Inter si v posledních zápasech zkomplikoval cestu za třetím titulem v Serii A za sebou, když promrhal náskok v čele tabulky a před posledním kolem vede před druhým AS Řím jen o jediný bod.


Pětatřicetiletý záložník obvinění popřel, a dokonce se chce obrátit na soud. "Nic z toho není pravda. Jestli se mi všichni neomluví, klidně se s nimi budu soudit," prohlásil.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.