Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nervák? Od narození syna je to jiný Djokovič, říká jeho slovenský kouč

Sport

  8:30
PRAHA - Velká úleva a zároveň úžasná nálada ovládly světovou tenisovou jedničku Novaka Djokoviče poté, co se před dvěma týdny stal otcem syna Stefana. Tvrdí to jeho slovenský trenér Marián Vajda, který se na přípravě srbského hráče podílí spolu s Borisem Beckerem.

Nový wimbledonský šampión se objímá se svým týmem včetně Borise Beckera. foto: Reuters

„Novakovi se strašně ulevilo, předtím v Číně ho drtila očekávání,“ připomněl Vajda pro L´Equipe turnaj v Šanghaji, kde Djokovič v semifinále prohrál s Federerem a poté už se věnoval manželce Jeleně. „V Paříži pak nebyl dostatečně připravený, ale potvrdil, že i za takových okolností může předvádět špičkový tenis. To mě na něm fascinuje,“ dodal k poslednímu triumfu svého svěřence.

Novak Djokovič (vlevo) a Kei Nišikori.
Novak Djokovič se natahuje do míčku.
Novak Djokovič, vítěz Wimbledonu 2014.
Radující se Djokovič.

Potíže s motivací prý Djokovič nemá. „Novaka motivoval i Federerův útok na post jedničky. Jsem přesvědčený, že právě to, stejně jako jeho vrozená bojovnost, mu v Paříži dodaly energii, aby ze sebe po dvou týdnech bez pořádného tréninku dostal všechno.“

‚Berdycha doslova smetl‘

Hlavní hnací silou však prý bylo narození syna. „To je největší motivace. V Číně byl Novak pořád napjatý a cítil tlak, ale když přišel na svět Stefan, uvolnil se a dostal úžasnou náladu. Ale když se podíváte jen maličko zpátky, tak začátkem října v Pekingu hrál i přes nervozitu neuvěřitelný tenis a Berdycha ve finále doslova smetl,“ doplnil devětačtyřicetiletý kouč a zároveň zdůraznil Beckerovu roli.

Dojatý Novak Djokovič.

„Boris je pevnou součástí našeho týmu, zvykli jsme si na sebe a víc si rozumíme, což zprvu nebylo ideální. Časem jsme si všimli, že Novakovi tahle spolupráce pomáhá - jde o běžnou výměnu názorů. Není to tak, že by jeden z nás měl na starosti taktiku a druhý motivaci, děláme to společně podle citu, záleží také na soupeři.“

A ambice Novaka Djokoviče na Turnaji mistrů? „Samozřejmě, že chce setrvat na první příčce i po londýnském turnaji. Bylo by škoda po takové dřině vedení pustit, ne?“ usmál se Vajda.

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Manažer/ka péče o zákazníky

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Mohlo by vás zajímat