1. listopadu 2015 16:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Od začátku to vypadalo blbě, Péťa si musela vzít prášek, přiznal trenér Kvitové

David Kotyza radí Petře Kvitové ve finále Turnaje mistryň. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Kotyza radí Petře Kvitové ve finále Turnaje mistryň. | foto: Reuters

SINGAPUR (Od našeho zpravodaje) Forhendový prohoz po lajně z plného běhu. Divácká odezva plynule přechází z udiveného vzdechu do bouřlivého aplausu. Tenistka Petra Kvitová zatíná pěst. Trenér David Kotyza vyskakuje ze židle. Za stavu 3:3 ve třetím setu se lámalo finále Turnaje mistryň. Kotyzu opět strhnul výkon jeho svěřenky. I když nakonec podlehla Polce Radwaňské, po utkání ji objal.

Kdy se podle vás rozhodlo o vítězce?
Od začátku to vypadalo hodně blbě. Pak v sobě Peťa našla odhodlání. Za stavu 1:3 ve druhém setu začala riskovat. Bolavá noha jí nedovolovala, aby hrála delší výměny. Chodila do kurtu a agresivní údery jí začaly vycházet. Otočila to.

Jak nadějný byl stav 2:0 ve třetím setu?
Šance byla. Asi rozhodl její servis za stavu 3:3 a 30-0. Udělala pár deblů a pak už to bylo těžké. Nové míče na ni létaly rychle a nestíhala. Aga si zasloužila vyhrát. Neudělala skoro žádnou chybu. Myslím, že můžeme být spokojení, že jsme na Masters vydrželi až do neděle. Byl to boj. (rozverně) Bohužel jsme druzí.

Kvitová zahazuje raketu ve frustraci z nepovedeného úderu.
Kvitová musela kromě soupeřky bojovat i se zraněním.

Jak moc ji omezovala bolest nohy?
Zeptejte se Peti. To nedokážu odhadnout. Byly chvíle, kdy se jí špatně našlapovalo na forhend. Musela si vzít prášek. V zápasové euforii na to zapomínala. Porážku každopádně nebudeme svádět na zranění.

Jak vůbec hodnotíte Turnaj mistrů po jeho překotném vývoji?
Jsme hlavně rádi, že jsme se sem dostali. Po Wimbledonu jsme si dali cíl, aby Petra byla připravená na novou sezonu. Každý úspěch na americkém turné jsme brali jako bonus. A Singapur byl extra bonus. S troškou štěstí se ocitla v semifinále, které zvládla perfektně. Přes finálovou prohru si myslím, že je to fajn.

Kde a jak Petra načerpá energii na finále Fed Cupu?
V Prostějově. V nejlepším klubu na světě. (smích) Teď si zaslouží odpočinek. Využije týdenní pauzy. Dá si pár dní volna. Pak s Dejvem (Vydrou) vymyslíme nějaký kondiční program a během dalšího týdne se s holkama a týmem v Praze může velmi slušně připravit. S Maruškou (Šarapovovou) to pak může být pěkný revanš za Singapur.

Karel Knap

Najdete na Lidovky.cz