Pátek 6. srpna 2021, svátek má Oldřiška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Olympiáda poběží v televizi nonstop

Sport

  14:13
PRAHA - Čtyřiadvacet hodin a současně na dvou kanálech se bude Česká televize věnovat olympijským hrám v Pekingu, které budou slavnostně zahájeny v pátek 8. srpna. Vzhledem k tomu, že veřejnoprávní médium bude mít ale k dispozici záběry hned z osmi tras, budou mít sportovní fanoušci šanci sledovat na internetu v přímém přenosu i další sporty, které se do vysílacího schématu v danou chvíli nedostanou.

Oficiální medaile a plakety olympijských her v Pekingu. foto: ČTK

"Díky záběrům z osmi tras věříme, že zejména v postupových sportech budeme schopni dělat změny ve vysílacím plánu a zařazovat například aktuálně zápasy českých sportovců," řekl vedoucí týmu ČT Vladimír Drbohlav na dnešní tiskové konferenci v Praze. 

I díky tomu je současný plán přenosů ČT spíše orientační a bude se dolaďovat často den předem podle výsledku losování jednotlivých disciplín. V závislosti na "televizní" volbě bude poté upřesněno, které sporty bude možné sledovat na internetové adrese www.loh.cz, na níž poběží také vybrané reportáže a rozhovory s českými sportovci.

ČT plánuje, že hlavní olympijské studio, které bude zaměřené na přímé přenosy z bojů o medaile, bude na Dvojce. Čtyřka poté obsáhne zejména míčové sporty, které začnou fotbalovým turnajem již dva dny před začátkem her, tedy 6. srpna. Čtyřikrát by olympijský televizní program měly přerušit jiné sporty, které ČT ze smluvních důvodů musí vysílat. Jedná se o fotbalovou ligu a Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně.

V dějišti her bude celkem 28 akreditovaných pracovníků ČT, z nichž sedmnáct bude vystupovat za mikrofonem. Přímo v dějišti budou i tři experti v rolích spolukomentátorů: Tomáš Dvořák na atletiku, Jaroslav Kovář na basketbal a Markéta Kaplanová na plavání. Dalších 71 hostů by se pak mělo vystřídat v pražském studiu. Svou účast již přislíbil například kanoista Martin Doktor.

Autor:

Mohlo by vás zajímat