20. listopadu 2008 12:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Olympiáda v Londýně má problémy

Londýn si převzal olympijskou vlajku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Londýn si převzal olympijskou vlajku. | foto: ČTK

LONDÝN Z úsporných důvodů se organizátoři olympijských her v Londýně rozhodli vybudovat jinde halu pro badminton a moderní gymnastiku, která měla stát původně v severní části Greenwich.

Přesunutí arény s kapacitou 6000 diváků má pořadatelům ušetřit 40 milionů liber (asi 1,2 miliardy korun). Změnu poradila organizátorům konzultantská firma. "V příští měsících se porozhlédneme, kam to přesunou," řekl šéf organizačního výboru Paul Deighton. V úvahu podle agentury Reuters přichází i rekonstrukce existující Wembley Areny, v níž se konaly plavecké soutěži při olympiádě v roce 1948.

Pořadatelé debatovali také o případném přesunutí basketbalové haly a areálu pro jezdecké soutěže, k tomu však nakonec nedojde.

Organizační výbor potřebuje šetřit. Kvůli mezinárodní ekonomické krizi a problémům na domácím trhu s nemovitostmi vzrostou náklady na výstavbu sportovišť podle listu The Times o 900 milionů liber (asi 29 miliard korun). Rozpočet her už se oproti původně odhadovaným čtyřem miliardám liber zvýšil k deseti miliardám.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝROBNÍ KONTROLOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihočeský kraj, Kraj Vysočina
nabízený plat: 24 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz