Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Olympijská U-rampa je psycho, říká česká snowboardistka

Sport

  10:14
VANCOUVER - Ortéza na vykloubeném lokti je pro snowboardistku Šárku Pančochovou menším problémem než olympijská U-rampa, kterou pořadatelé v Cypress Mountain kvůli dešti připravují jen s velkými obtížemi.

Šárka Pančochová. foto: www.sarkapancochova.cz

Devatenáctiletá Češka jezdí s bolestí, ale bez omezení a tvrdí, že rampa na první trénink byla nejhorší, jakou zažila. "Není, jak by měla být. A zrovna venku prší, takže to zase nebude žádná hitparáda," zlobila se devatenáctiletá závodnice z Uherského Brodu.

VANCOUVER ON-LINE

"První den byla rampa nejhorší, co jsem kdy v životě jezdila. Podruhé už to bylo docela dobrý," doplnila. Snowboardingový areál leží nad Vancouverem a teplé počasí dělá pořadatelům starosti. Freestylistům zrušili dva tréninky a při prvním seznámení s rampou vznikaly uprostřed hluboké sněhové vlny. "Když projede pět lidí, tak je to psycho. Čtyři lidi narazili v rychlosti do stěny, protože se jim kousla špička," popsala Pančochová.

Letošní vítězce závodu Světového poháru v Kreischbergu se karambol vyhnul a už může jezdit bez omezení. Vykloubený loket z konce ledna sice bolí, má na něm stále ortézu, ale nijak ji neomezuje. "Trošku je i naštípnutá kost, ale jinak je to v pohodě a ani to není oteklé. Nemyslím na to, když jezdím. Už dělám všechno," ujistila.

S trenérem Martinem Černíkem vymýšlejí pro čtvrteční olympijský závod na poslední chvíli změnu. Zkusí zařadit nové triky. "Jo, zkusím to tam poslat. Risk to je, ale já nemám co ztratit," řekla.

Olympijské prostředí zažívá poprvé. Vychutnala si slavnostní zahájení a v BC Place při zapalování ohně na ni dýchla zvláštnost svátku pod pěti kruhy. "Došlo mi, že to je olympiáda, kterou sleduje spousta lidí. Ale to mě nakoplo," uvedla snowboardistka. Vlastní závod ale bere jako každý jiný a těší se, že přijde hodně lidí. "Což bude super a jede se večer, což mě baví," dodala Pančochová.

Za favoritky považuje Američanku Kelly Clarkovou a Torah Brightovou z Austrálie. "Ty holky jezdí líp," porovnávala. Sama si velké naděje nedělá a za cíl si vytkla postup do dvanáctičlenného finále. "To by bylo super a pak se uvidí," doplnila Pančochová.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!