Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Olympijské holínky jsou definitivně pryč. A další nebudou

Sport

  13:15
Pokud jste uvažovali, že si zakoupíte české olympijské holínky, které při zahájení her vyvolaly senzaci, máte smůlu. Poslední páry zmizely z pultů českých i londýnských obchodů a modré gumáky jsou tak definitivně vyprodané. A firma Alpine Pro už žádné další nechystá.

Zuzana Hejnová si na vyhlášení výsledků vzala holínky foto: Reuters

Olympijské holínky vzbudily pozornost celého světa a po slavnostním zahájení her, kdy v nich vystoupili čeští sportovci, začaly rychle mizet z obchodů. Nyní je limitovaná edice dvou tisíc gumáků definitivně vyprodaná.

"Je to tak. Olympijské holínky jsou vyprodané. V Londýně už nejsou delší dobu, v Česku bylo ještě asi před třemi dny posledních 350 párů, ale i ty už jsou pryč," potvrdil serveru Lidovky.cz Václav Hrbek, ředitel výroby a spolumajitel Alpine Pro.

Žádné další už firma nevyrobí. "Celá olympijská kolekce je limitovaná. Stejně tak holínky, těch bylo jen dva tisíce párů. Největší zájem jsme předpokládali právě v době konání her, zařazovat je do stálé kolekce zatím v plánu nemáme," dodává Hrbek. Ostatní oděvy z olympijské kolekce jsou ale podle něj stále k mání.

Holínky české olympijské výpravy

Oblečení olympioniků vznikalo ve spolupráci se sportovci a Českým olympijským výborem. Na nástupové kolekci spolupracovala firma Alpine Pro také s módním salonem E.daniely (duo návrhářek Eva Janoušková a Daniela Flejšarová). Gumáky, které stejně jako celou olympijskou sérii zdobí vzor inspirovaný abstraktním obrazem Františka Kupky, byly vyrobeny speciálně pro nástup českých sportovců.

Neobvyklé obutí na nohách českých sportovců si v zahraničí vydobylo pozitivní ohlasy. "Koukněte se na Čechy a jejich holínky. Pěkný tah," poznamenal například deník Telegraph. Gumové boty neunikly pozornosti ani komentátorů britské BBC. "To je zvláštní... Češi nastoupili v holínkách a s deštníky. Snaží se snad něco naznačit o našem počasí?!" ptal se moderátor během živého přenosu ze zahájení her v Londýně.

Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková dorazily na vyhlášení v holínkách

Olympijské holínky se ale neblýskly jen při zahájení olympijský her, například tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková si pro medaile přišly právě v modré gumové obuvi.

Tenistka Hlaváčová draží holínky, výtěžek půjde na charitu

Stříbrná olympijská medailistka Andrea Hlaváčková draží část své výbavy z londýnského turnaje na internetu. Výdělek aukce chce šestadvacetiletá tenistka věnovat dětskému stacionáři pro postižené děti v Plzni.

Plzeňská rodačka, která v páru s Lucií Hradeckou prohrála na londýnském turnaji jen finále s americkými sestrami Serenou a Venus Williamsovými, nabízí věci na své stránce na Facebooku.

O stacionáři, kterému chce vybrané prostředky věnovat, bude ještě informovat. "Jakmile bude vše potvrzené, tak vám dám bližší informace, ale bude to krásné nové místo, kde si budou děti hrát, rehabilitovat, bydlet a snad se i uzdravovat. Tak pokračujte v podpoře a dohromady uděláme zázraky," napsala.

Příznivci české hráčky mohou dražit podepsané tenisové míčky, boty a další části olympijské výbavy. Do nabídky se dostala i trika nošená při duelech ve Wimbledonu, ale také gumové holinky, v nichž nastupovali čeští sportovci při slavnostním zahájení her a Hlaváčková s Hradeckou je obuly i na medailový ceremoniál.

ČTK

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat