Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Olympijské uniformy: Čechům chybí holínky, Francouzi zmrznou

Sport

  7:00
Zimní olympijské hry v Soči se blíží. Ještě než začnou, představí se jednotlivé týmy a sportovci během slavnostního ceremoniálu. Jaké oblečou závodní dresy? A co na ně říká zakladatel blogu Muži v Česku a ředitel firmy s pánskou módou Le Premier Jakub Lohniský?

Kanadský olympijský tým

Rusko

Ruský olympijský tým obleče i kožichy

Co si budeme povídat, je to prostě ruský styl, který je k vidění v tomto období po celé Praze. Hodně zdobné a hodně kožešin. Jako vyjádření národní identity to je dobré, z hlediska obecně vnímaného vkusu jsou některé kousky oblečení lehce za hranou.

USA

Za pozornost stojí boty, které obuje americký tým
Jednoduché a elegantní


Opět Ralph Lauren a opět klasická tmavě modrá a červená. Tentokrát i knoflíky byly přišity na americké půdě a nikoli ručičkami čínských dělníků jako v případě kolekce pro Londýn 2012. Ralph Lauren moc nepřekvapí, je to pohledné a umírněné. Hlavně z důvodu, aby se prodával merchandising.

Česká republika

Slušivá beranice. Nikola Sudová představila oblečení pro olympiádu v Soči.
Balet. Představení oblečení českých sportovců pro olympiádu v Soči.


České kolekce v konkurenci zahraničních určitě obstojí, ale určitě není nejlepší. Chybí jí nějaký výrazný (a třeba i kontroverzní) prvek jako byly i mnou kritizované holínky v Londýně. Na mě tam je moc funkčních materálů a "šusťáků". Prostě je to hodně sportovní a obyčejné. Chtělo by to nějaký hezký kabát nebo zajímavé kalhoty jako mají třeba Kanaďani nebo USA.

Němci

Poněkud pestrobarevný německý tým

Hodně lyžařský styl a výrazné barvy, nicméně značka Bogner, která pro Němce kolekci vyrobila má takový rukopis. Těžko se dalo čekat něco jiného, drží se toho, co oblékali němečtí sportovci v Londýně.

Švédsko

Švédové vsadili na modrou

Kolekci výrazně inspirovanou severským stylem (jak jinak) vyrobila pro švédské sportovce domácí značka H&M. Je vidět, že H&M tlačila poměrně dost na fashion a jedním z hlavních důvodů bude fakt, že na olympijské kolekci chtějí také něco vydělat.

Francie

Ve Francii letí jednoduché kombinace


Francouzská kolekce je výborná. Jen nevím, jestli si úplně uvědomili, že v Rusku nebudou teploty v plusových hodnotách. Lacoste se držel hezky při zemi, ale o to více působí celá kolekce čistým a sladěným dojmem.

Kanada

Kanadský olympijský tým

Dost teplé, výrazně červené, tudíž dost kanadské. Podle mého subjektivního názoru mají Kanaďani jeden z nejlepších setů oblečení pro Soči. Možná je to hlavně kvůli krásnému červenému kabátu v pánském i dámském provedení.

Jakub Lohniský

Jakub Lohniský vystudoval Mediální studia a ekonomii. Jeho snem bylo vlastnit obchod s pánskou módu. Nejprve založil blog o pánské módě Muži v Česku a v roce 2011 začal šít košile na míru. Řediteluje firmě Le Premier provozující e-shop s módou pro opravdové muže a občas ho najdete i za pultem obchodu v Pánské pasáži v Praze.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...