Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Olympijský šampion se zabil skokem z balkonu. Kvůli nevěře

Sport

  13:06
NYAHURURU - Olympijský vítěz v maratonu z Pekingu Samuel Wanjiru zemřel. Čtyřiadvacetiletý keňský atlet podle policie v neděli večer skočil z balkonu svého bytu v Nyahururu, poté co ho manželka přistihla v posteli s jinou ženou. Místní šéf policie Jaspher Ombati uvedl, že Wanjiruova manželka Terezah Njeri Muturiová zamkla dvojici v ložnici a utekla.

Samuel Wanjiru. foto: Reuters

"Samuel Kamau Wanjiru vyskočil ve vzteku z prvního patra domu a vážně se zranil. Když s ním lékaři pospíchali do nemocnice, snažili se ho resuscitovat, ale bohužel zemřel," citovala Ombatiho agentura Reuters. Podle něj si Wanjiru přivedl dívku domů po pijáckém tahu.

Obyvatelé Nyahururu tvrdí, že první keňský olympijský vítěz v maratonu podlehl alkoholu a trápily ho osobní problémy. Wanjiru měl s manželkou potíže už loni v prosinci, kdy ji a osobního strážce údajně ohrožoval kalašnikovem a skončil před soudem. Terezah Njeri Muturiová nakonec ale obvinění z pokusu o vraždu stáhla.

Mrtvý Samuel Wanjiru.

Vedle zlata z olympiády v Pekingu měl Wanjiru ve sbírce úspěchů i prvenství z posledních dvou ročníků maratonu v Chicagu a vyhrál také prestižní maraton v Londýně. V roce 2007 dvakrát zlepšil světový rekord v půlmaratonu. "Jeho smrt není pouze ztrátou pro jeho rodinu a přátele, ale také pro celou Keňu a atletický svět," uvedl v tiskovém prohlášení předseda keňské vlády Raila Odinga.

"Jako atletická země se těšíme na olympijské hry v Londýně příští rok a pan Wanjiru byl jednou z našich jasných sázek na zlato. Jeho smrt je velkou ranou pro naše naděje," dodal premiér. V šoku z úmrtí svého kolegy byl světový rekordman v maratonu Haile Gebrselassie.

"Samozřejmě si říkám, jestli jsme my jako celá atletická rodina nemohli pomoci této tragédii zabránit," řekl slavný Etiopan. Jeho krajan Kenenisa Bekele se těšil, že bude s Wanjiruem soupeřit, až přesedlá na maraton. "Je mi to líto kvůli jeho rodině a přátelům. Vzhlížel jsem k němu jako k velkému maratonci," dodal trojnásobný olympijský vítěz v běhu na 5000 a 10.000 metrů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat