Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Olympijský výbor podporuje do budoucna esportové hry z reálného života, červenou kartu dostaly “zabijácké hry”

Populární hra FIFA. foto: EA

Lausanne - Mezinárodní olympijský výbor (MOV) odsouhlasil “začlenění a spoluprací” s herními tituly z prostředí esportu, které simulují sporty “z reálného života”. Rozhodnutí MOV se tak vyčleňuje proti populárním “střílečkám“ či sci-fi hrám.
  10:07

Nejoblíbenější esportové hry nejsou sportovní simulací a velmi často obsahují prvky smrtelnosti, které představovaly pro MOV problém. Minulý rok prezident olympijského výboru Thomas Bach uvedl, že “zabijácké hry” jsou “neslučitelné s olympijskými hodnotami.”

Co se týče sportovních titulů, zdá se, že dostanou vyjímku. David Lappartient, předseda styčné skupiny pro esport, se na olympijském summitu vyjádřil pozitivně. „Pokud jde o elektronické hry simulující sport, summit vidí velký potenciál pro spolupráci a jejich začlenění do sportovního hnutí,“ myslí si.

Konkrétně jde o velmi populární tituly jako FIFA,NHL či NBA 2k, které mají v budoucnu možnost začlenit se do olympijských soutěží a reprezentovaly fotbal, hokej a basketbal. Naopak hry, které nejsou sportovními disciplínami ze “skutečného života”, mají u výboru horší postavení. Podle MOV by se v této fázi mělo soustředit více na samotné hráče, než na konkrétní hry.

„Toto zaměření na jednotlivce by mělo podpořit účast ve sportu a jeho výhody, stejně jako zdravý životní styl na všech úrovních,“ tvrdí Lappartient.

Na summitu bylo také odsouhlaseno, že že mezi olympijským hnutím a esportovými komunitami by měl pokračovat “nepřetržitý dialog.”

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat