Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Olympijský výbor podporuje do budoucna esportové hry z reálného života, červenou kartu dostaly “zabijácké hry”

Populární hra FIFA. foto: EA

Lausanne - Mezinárodní olympijský výbor (MOV) odsouhlasil “začlenění a spoluprací” s herními tituly z prostředí esportu, které simulují sporty “z reálného života”. Rozhodnutí MOV se tak vyčleňuje proti populárním “střílečkám“ či sci-fi hrám.
  10:07

Nejoblíbenější esportové hry nejsou sportovní simulací a velmi často obsahují prvky smrtelnosti, které představovaly pro MOV problém. Minulý rok prezident olympijského výboru Thomas Bach uvedl, že “zabijácké hry” jsou “neslučitelné s olympijskými hodnotami.”

Co se týče sportovních titulů, zdá se, že dostanou vyjímku. David Lappartient, předseda styčné skupiny pro esport, se na olympijském summitu vyjádřil pozitivně. „Pokud jde o elektronické hry simulující sport, summit vidí velký potenciál pro spolupráci a jejich začlenění do sportovního hnutí,“ myslí si.

Konkrétně jde o velmi populární tituly jako FIFA,NHL či NBA 2k, které mají v budoucnu možnost začlenit se do olympijských soutěží a reprezentovaly fotbal, hokej a basketbal. Naopak hry, které nejsou sportovními disciplínami ze “skutečného života”, mají u výboru horší postavení. Podle MOV by se v této fázi mělo soustředit více na samotné hráče, než na konkrétní hry.

„Toto zaměření na jednotlivce by mělo podpořit účast ve sportu a jeho výhody, stejně jako zdravý životní styl na všech úrovních,“ tvrdí Lappartient.

Na summitu bylo také odsouhlaseno, že že mezi olympijským hnutím a esportovými komunitami by měl pokračovat “nepřetržitý dialog.”

Autor:

Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!
Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!

Pokud se na vás neusmálo štěstí na jaře, kdy naši testeři vyzkoušeli prací gel Persil, tak pak je takhle testovačka přímo pro vás! Hledáme 40...