Středa 16. června 2021svátek má Zbyněk 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Olympijský výbor podporuje do budoucna esportové hry z reálného života, červenou kartu dostaly “zabijácké hry”

Populární hra FIFA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Populární hra FIFA. | foto: EA

Lausanne Mezinárodní olympijský výbor (MOV) odsouhlasil “začlenění a spoluprací” s herními tituly z prostředí esportu, které simulují sporty “z reálného života”. Rozhodnutí MOV se tak vyčleňuje proti populárním “střílečkám“ či sci-fi hrám.

Nejoblíbenější esportové hry nejsou sportovní simulací a velmi často obsahují prvky smrtelnosti, které představovaly pro MOV problém. Minulý rok prezident olympijského výboru Thomas Bach uvedl, že “zabijácké hry” jsou “neslučitelné s olympijskými hodnotami.”

Co se týče sportovních titulů, zdá se, že dostanou vyjímku. David Lappartient, předseda styčné skupiny pro esport, se na olympijském summitu vyjádřil pozitivně. „Pokud jde o elektronické hry simulující sport, summit vidí velký potenciál pro spolupráci a jejich začlenění do sportovního hnutí,“ myslí si.

Konkrétně jde o velmi populární tituly jako FIFA,NHL či NBA 2k, které mají v budoucnu možnost začlenit se do olympijských soutěží a reprezentovaly fotbal, hokej a basketbal. Naopak hry, které nejsou sportovními disciplínami ze “skutečného života”, mají u výboru horší postavení. Podle MOV by se v této fázi mělo soustředit více na samotné hráče, než na konkrétní hry.

„Toto zaměření na jednotlivce by mělo podpořit účast ve sportu a jeho výhody, stejně jako zdravý životní styl na všech úrovních,“ tvrdí Lappartient.

Na summitu bylo také odsouhlaseno, že že mezi olympijským hnutím a esportovými komunitami by měl pokračovat “nepřetržitý dialog.”

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!