Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Olympijský výbor udělal dvě zásadní chyby, je to ostuda České republiky, říká šéf sportovní agentury


Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser na briefingu v Praze. (18. května 2021) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Premium Rozhovor
Stále si stojí za svým. Ani den poté, co ve veřejnoprávní televizi prohlásil, že Český olympijský výbor (ČOV) v Japonsku nahlásil do izolace jiné lidi než ty, kteří na palubě „olympijského“ letadla seděli v blízkosti nakaženého lékaře Vlastimila Voráčka, své výroky šéf Národní sportovní agentury (NSA) Filip Neusser nezmírnil.

I po tiskové konferenci hlavní hygieničky Pavly Svrčinové a ředitelky Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňky Jágrové, která celý případ šesti nakažených na palubě vládního speciálu řeší, Neusser v rozhovoru pro Lidovky.cz zopakoval, že ČOV úmyslně zatajil pravý zasedací pořádek čtrnáctihodinového letu.

„Kdyby poslali do karantény správné lidi, nemuseli tito sportovci přijít o účast na olympiádě,“ vysvětluje, proč v celém případu tak hlasitě vystupuje pro olympijskému výboru.

Lidovky.cz: Plánoval jste takto veřejně promluvit o tom, že ČOV podle vás předložil japonským úřadům nepravdivý zasedací pořádek charterového letu?
Nejhorší je, že spousta lidí si o tom šušká, potvrdila to řada novinářů z místa. Měl jsem to také jen z těchto zdrojů, ale hodinu před pořadem jsem se napřímo od účastníků letu tuto skutečnost dozvěděl natvrdo. Neplánoval jsem to takto, ale chtěl jsem to říct, protože je to něco, s čím já se nemohu vyrovnat. A jestli to bere ČOV jako osobní útok, chápu to, potřebují se bránit, ale není to správné, fér, nemělo by se to dít, proto jsem to musel říct.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat