Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Olympionici změřili síly v curlingu, Sáblíkové pohrozil kouč pokutou

Sport

  17:21
PRAHA - Po 18 soutěžních dnů dělali v Soči to, co umí nejlépe. Zato teď byli někteří čeští olympionici přeobsazeni do úplně jiných rolí. V pražské hale v Horních Roztylech hráli proti sobě curling.

Martina Sáblíková při curlingovém turnaji. foto: MAFRA - Petr Topič

Martina Sáblíková brzy zjistila, že není led jako led, a po prvních nesmělých krůčcích nabízela: "Uděláme dělbu práce, jo? Já budu zametat a vy budete házet."

Kapitánem týmu Petrem Novákem nabídka akceptována nebyla. Olympijská vítězka se tudíž pokusila o dva hody stylem bowling. Do kruhů nemířily, přesto Novákův tým závěrečným exkluzivním hodem kapitána přehrál v semifinále tým Tomáše Krause 1:0.

Než došlo na finále, tentokrát proti družstvu Tomáše Vernera, vytratila se Sáblíková v hale na čaj - a už se odmítala vrátit zpět.

"Pojď dolů," vyzýval kouč.

"Nepudu. Je mi děsná zima."

"Tak máš půl milionu pokutu. Nastoupilas a nedohrálas," na oko hrozil Novák.

Tomáš Verner.

Verner zatím dirigoval svoji partu, v níž byla i skikrosařka Nikol Kučerová, takovým řevem, že by si ho při krasobruslařském klání nikdy nemohl dovolit: "Meť, meť, poď, poď!"

Pravda, při svých hodech se s kamenem občas rozjížděl tak rychle jako na čtverného toeloopa, přesto dosáhli Vernerovci na vítězství 3:1.

"Curling? Těžší než to vypadá, ale obrovská zábava," tvrdil Verner. "Takže teď sedm let tvrdýho tréninku a za osm let mě zase čekejte na olympiádě."

Novák mu slíbil tréninkové prostory: "Až budeme mít rychlobruslařskou halu, vejde se tam spousta curlingových drah."

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat