19. února 2010 17:27 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

'Omlouvám se za nevěru', vzlykal Woods. Ke golfu se vrátí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Tiger Woods s manželkou Elin na turnaji v San Francisku na začátku října 2009. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiger Woods s manželkou Elin na turnaji v San Francisku na začátku října 2009. | foto: Matt SullivanReuters

PONTE VEDRA BEACH Golfista Tiger Woods, jenž se dopustil mnohonásobné nevěry, se dnes na Floridě omluvil své ženě i fanouškům za své "sobecké, nezodpovědné a pošetilé chování". Golfista na veřejnosti promluvil poprvé po 80 dnech. Světová jednička si od skandálu dává soutěžní přestávku, ve které podle dnešního vyjádření hodlá pokračovat.

Kdy se vrátí na golfová hřiště, zatím neví. "Jednoho dne se ke golfu vrátím. Jenom nevím, který den to bude. Nevylučuji ale, že to bude letos. Až se vrátím, bude nutné, aby mé chování tuto hru více respektovalo," uvedl Woods. Podotkl, že zatím se chce soustředit na terapii, aby se již nedopouštěl podobných prohřešků jako v minulosti.

Tiger Woods s matkou

Woodsovy nevěry vyšly najevo po podivné nehodě u jeho domu v Orlandu na konci listopadu, ze které golfista vyvázl s poraněními v obličeji. Woods sjel v půl třetí ráno se svým vozem Cadillac Escalade ze silnice a naboural do stromu a hydrantu. Z auta mu prý pomohla jeho manželka Elin, která přiběhla z domu a rozbila golfovou holí zadní okno. Po nehodě se ale spekulovalo o tom, že golfistu zranila manželka, která přišla na jeho nevěru.

Woods: Pomůžeme mi budhismus
Woods ale taková podezření odmítl. "Někteří lidé spekulovali, že mne Elin nějak zranila anebo že na mne zaútočila. Elin mne během té noci ani kterékoliv jiné nikdy neuhodila. V našem domě nikdy nedošlo k domácímu násilí," uvedl Woods. Podotkl také, že chce udělat všechno pro to, aby své manželství zachránil.

Golfista se také ohradil proti dalším zprávám. Popřel například, že užíval léky pro zlepšení výkonnosti. Ohradil se také proti tomu, aby bulvární novináři pronásledovali jeho děti. Zdůraznil, že se soukromí své ženy i dětí vždy snažil chránit a že jeho rodina se na rozdíl od něj ničeho nedopustila, a nezaslouží si proto pronásledování.

V současnosti se Woods chce zaměřit na to, aby se "stal lepším člověkem".

Uvedl, že mu k tomu pomůže i buddhismus, k němuž ho jeho matka, která jej osobně podpořila během dnešního vyjádření pro tisk, přivedla v dětství.

Podotkl, že se od tohoto učení v poslední době odchýlil, ale chce se k němu vrátit. Od soboty také hodlá zahájit přerušenou terapii.

Dnešní Woodsovo vyjádření bylo netrpělivě očekáváno. Tiskovou konferenci ale nakonec bojkotovali členové Asociace amerických golfových novinářů, kterým vadili její podmínky. Kritizovali zejména to, že golfistovi nemohli položit otázky a že do místnosti, kde golfista přednesl své prohlášení, smělo jenom několik novinářů.

Vítěz 14 turnajů kategorie major nehraje od prosince. Tehdy Woods oznámil, že až do odvolání se nebude účastnit golfových turnajů, aby se pokusil zachránit manželství. Se Švédkou Elin má dvě děti. V uplynulých týdnech se čtyřiatřicetiletý golfista léčil ze závislosti na sexu, tento týden má přestávku a tráví čas se svými dětmi.

ČTK
  • 0Diskuse

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!