Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Koleno zlobí, ale hlava i srdce chtějí. Bank plánuje lyžovat i po pádu

Ondřej Bank. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Bank. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

PRAHA Už je natěšený. Všechno směřuje k tomu, že Ondřej Bank, od jehož děsivého pádu na mistrovství světa v Beaver Creeku za pár dní uplynou čtyři měsíce, bude závodit i v příští sezoně. „Jediné, co by mě mohlo zradit, jsou koleno a kotník. Ale zatím jsou v pohodě,“ hlásí čtyřiatřicetiletý lyžař.

Lehce kulháte - jak pokračujete s rehabilitací?
To jsem kulhal i předtím! (směje se) Ale je to dobré, už pět týdnů chodím bez berlí a stejně dlouhou dobu mám režim kolo a plavání. Koleno, které jsem měl operované už asi pětkrát, i kotník vypadají v pohodě, jen musím za dva týdny na magnetickou rezonanci.

Už vám lyžování začíná chybět?
Přesně tak, začínám se nudit, hlava i srdce chtějí. Čekám jen, co řekne tělo. Tedy na tu rezonanci, jestli kolo a plavání náhodou nebudou muset trvat další dva měsíce. Když ale bude všechno pokračovat, jak má, začnu poklusávat a za měsíc bych se mohl postavit na sjezdovky. Už jsem na to nastavený, těším se.

Je podobně nastavený i váš tým v čele s vaším bratrem Tomášem, který vás trénuje?
Jasně, dovezli jsme několik párů lyží, kluci z týmu jsou připraveni je projet, všichni čekají na pokyn. Myslím, že ten měsíc je reálný, vyrazili bychom někam na ledovec. Uvidíme, jak bude na lyže reagovat tělo. Když reagovat nebude, bude to prima.

Ondřej Bank.
Ondřej Bank.

Kterým disciplínám byste se v další sezoně věnoval?
Zaměřím se na sjezdové disciplíny, na sjezd a super-G. A taky bych chtěl jet kombinace, ale ty jsou v sezoně jen dvě. Potřebuju si ulevit, nemůžu dělat všechny disciplíny.

Nebudete se nudit, když jste dosud byl zvyklý závodit bez přestání, a teď vám přibudou i třítýdenní pauzy?
Ono to tak nakonec ani nebude, protože pořád budu muset trénovat i obří slalom, to je základ lyžování. Ale obecně se dá říct, že času budu mít víc, že už to nebude tak hektické.

Prozraďte - jak jste minulou sezonu utáhl finančně?
Bylo to dobré, lepší než v olympijské sezoně (na ZOH v Soči pátý v obřím slalomu, sedmý v superkombinaci a devátý v super-G - pozn.). Právě ten pád v Beaver Creeku mně i mému týmu paradoxně pomohl, bohužel se prodával mnohem líp než olympiáda. Taky zájem sponzorů mě postrčil k tomu, abych to ještě na jednu sezonu zkusil, finanční i materiální podmínky by měly být vůbec nejlepší, co jsem dosud měl.

Napomáhá to i větší pohodě v týmu?
Určitě, poznali jsme o už v minulé sezoně. Můžu servisáky zaplatit líp než kdykoli předtím, dřív to dělali hlavně z nadšení. Proto si chceme užít ještě jednu sezonu, je to mnohem příjemnější. Třeba před olympiádou jsem si musel půjčit od taťky tři sta tisíc a jeden ledovec musel zaplatit brácha, protože já neměl čím.

O všem hovoříte jako o hotové věci, ale vlastně jste ještě nikdy neřekl naplno, že budete pokračovat v kariéře...
Protože teď opravdu nevím, jestli náhodou nebude problém s kolenem. Jinak ale všechno směřuje k ještě jedné sezoně, jedeme dál. Jsem domluvený se sponzory i se servisáky.

Mělo vaše rozhodování nějaké výkyvy?
Těch bylo! Jednou si říkáte, že už to nemá smysl, druhý den je to ale jinak. Vlastně jsem chtěl končit už před poslední sezonou, chtěl jsem být víc doma a užívat si rodiny, hrát si s dvouapůlletým Albertem. Jenže v lyžování pořád objevuju nové věci, což láká taky. A ve sjezdu jsem zůstal v nejlepší světové třicítce, takže bych mohl útočit na dobrá umístění.

Vaše žena nechává všechno na vás?
Kupodivu mi do toho nemluví. Doufám, že až jí definitivně oznámím, že budu pokračovat, tak mi nedá červenou kartu.

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová (na snímku) žije v Krefeldu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou
Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou

S kolegyněmi v redakci jsme měly možnost vyzkoušet polévky Prestó, které jsou opravdu rychlé na přípravu a usnadní vám přemýšlení nad tím, co...