17. prosince 2008 23:41, aktualizováno 18. 12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ondřej Pála zničil slabého Duivena

Ondřej Pála se raduje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Pála se raduje. | foto: www.ondrejpala.cz

PRAHA VV pražské hotelu Hilton se dnes odehrál parádní boxerský večer s příjemným vrcholem - v titulovém zápase o interkontinentální pás WBA přejel Ondřej Pála nizozemského "borce" Harryho Duivena. Zápas rozhodčí ukončil v jedenáctém kole diskvalifikací po třetím veřejném napomínání boxera ze země tulipánů.

Nebyl to hezký zápas. Přesto druhý dnešní česko-nizozemský souboj (po utkání Slavie v Amsterdamu s Ajaxem) dopadl vítězně pro české barvy. Opět do vývoje duelu vstoupil rozhodčí, tentokrát ovšem citlivě a spravedlivě.

Tohle, že je bijec, který dokázal v ringu porazit například i svého otce a před utkáním se holedbal, jak českého boxera roznese? Svého bojovného ducha nechal nejspíše blonďatý Nizozemec v šatně. V ringu působil spíše jako vystrašený zajíc, který si navíc nefér údery a zdržovací taktikou proti sobě poštval publikum a uřizl pořádnou ostudu.

Český rohovník Ondřej Pála měl titulový zápas pod hlavičkou WBA o pás PABA od začátku pevně v rukách, ovšem za celých jedenáct odboxovaných kol (ze dvanácti vypsaných) nedokázal svého soupeře poslat do počítání. Jasné vítězství na body mu nakonec "sebral" rozhodčí.

Ten správně od šestého kola veřejně napomínal Duivena, a po třetím napomínání v jedenáctém kole se dočkal přesně podle pravidel velkohubý Nizozemec diskvalifikace. Ondřej  Pála si tak mohl za bouřícího jásotu osazenstva v zaplněné hale hotelu Hilton připnout kolem pasu vytoužený titul.

Pás Interkontinentální šampiona WBA je však pouze prvním krokem na cestě za vysněným soubojem o titul mistra světa těžké váhy této prestižní organizace. Ke splnění cíle čtyřiadvacetiletému českému boxerovi stačí maličkost - vyhrát další dva zápasu eliminační pyramidy a následně také porazit šampiona této organizace.

Jím není nikdo jiný než 213 centimetrů vysoký a 150 kilogramů vážící "sibiřský medvěd" Nikolaj Valujev. Ten ale musí titul obhajovat již tuto sobotu s americkou legendou boxu Evanderem Holyfieldem. A Sportreport.cz z toho duelu bude dělat on-line reportáž.

Povadající prapor českého boxu tak dostal po dvou těžkých a smolných K.O. v podobě porážek Lukáše Konečného i Rudolfa Kraje tolik potřebný impuls. Vyjde to do třetice všeho dobrého? Navíc v nejprestižnější boxerské váhové kategorii...

A, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!