23. června 2010 11:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ondřej Synek si (ne)vychutnává roli skifařského krále

Ondřej Synek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Synek. | foto: www.sport-invest.cz

PRAHA Mohl by si užívat. Jak jinak, když je nejlepším skifařem planety. Veslař Ondřej Synek (28), který suverénně ovládl úvodní dva závody Světového poháru, to však s radostí nepřehání. Sezona je dlouhá.

V neděli jste v Mnichově vyhrál s převahou, podobně jako předtím na jezeře Bled. Jak chutná jasná pozice letošní jedničky?
Nic moc. Lepší je útočit zezadu než mít na čele značku favorita. Holt se s ní musím smířit. Ale je fakt, že mi to jede jako nikdy předtím. Jen nevím, proč tomu tak je.

Tak to porovnejte s loňskou sezonou. Jde to?
Předtím jsem začínal víc v poli soupeřů a na poslední pětistovce se tlačil dopředu. Teď to napálím hned po startu a chci náskok udržet. Vyšlo to už dvakrát, nebylo třeba finišovat, a stejně jsem vyhrál o loď.

Za vámi skončili Němec Hacker i Nor Tufte, olympijský vítěz. Kde zůstal úřadující mistr světa Drysdale z Nového Zélandu?
Měl problém se zády, bude závodit až ve finále Světového poháru v červenci v Lucernu. Ale v Mnichově spolukomentoval pro televizi.

Bavil jste se s ním?
Nestihli jsme to, ale prý řekl, že vypadám nebezpečně, když jsem na 1500 metrech vedl o dvě lodě. A taky že je otázka, jestli mi forma vydrží do listopadu, kdy se pojede mistrovství světa právě na Novém Zélandu. Má pravdu, bude to o dva měsíce později než obvykle. Budu trénovat tak, abych si formu udržel.

V Lucernu budete mít šanci ovládnout Světový pohár celkově, což by bylo už popáté. Je za to nějaká odměna?
Jediné přilepšení můžu čekat od osobních sponzorů, od mezinárodní federace nic. Tak už to je, veslaři závodí o čest a slávu. (úsměv)

Ještě k pohodě, v jaké jezdíte – opravdu nevíte, kde se vzala?
Ale jo, mluvili jsme o tom s mým trenérem Milanem Dolečkem. Asi jsem vyzrál, čekáme rodinu, začínáme stavět barák... Vesluju bez stresů, bavím se tím. To je všechno.

Jestlipak sledujete fotbalové mistrovství světa?
Fotbal mi moc neříká. Jednou jsem koukal asi pět minut, ale z těch trumpet mě začala bolet hlava. Tak jsem to vypnul.

Najdete na Lidovky.cz