6. září 2007 16:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Opora Pardubic nepřežila návrat domů

Martin Čech se už nikdy s hráči Pardubic radovat nebude. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Čech se už nikdy s hráči Pardubic radovat nebude. | foto: ČTK

PRAHA Hokejové Pardubice halí smutek. Tým, který by měl i v letošní sezoně bojovat o titul, ztratil klíčového obránce. Martin Čech nepřežil autonehodu, kterou měl na cestě po tréninku domů do Havlíčkova Brodu.

Hráč působil v Pardubicích od roku 2006. Dnes však člen širšího reprezentačního kádru podlehl následkům nehody, kterou měl u Golčova Jeníkova. Pardubice se po tragické události rozhodly zrušit páteční plánovaný přípravný zápas s Třebíčí.

Nehoda na obchvatu se stala před 14:30. Jednatřicetiletý hokejista, který řídil Škodu Octavia, se po předjíždění vracel do svého jízdního pruhu. Na mokré vozovce dostal smyk, přejel vlevo mimo vozovku, kde narazil do dopravní značky a betonového mostku. "Utrpěl těžká zranění, kterým podlehl při převozu do nemocnice," řekl šéf havlíčkobrodské dopravní policie Václav Pejcha, nikdo další zraněn nebyl a Čech jel ve voze sám.

Čech nastupoval v nejvyšší české soutěži dlouhá léta za Plzeň, odkud v roce 2001 zamířil na angažmá do Finska. Na severu Evropy hájil barvy Jyväskylä a Lahti. V roce 2003 pomáhal v baráži k návratu do extraligy Kladnu, nicméně poté opět zamířil do zahraničí. V ruské superlize před svým návratem v roce 2006 do Česka vystřídal dresy Magnitogorsku, Novosibirsku a Ufy. V národním týmu odehrál 30 zápasů a vstřelil v nich jeden gól.
Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz