Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Opory házenkářů vidí budoucnost dobře. Ale tohle byl neúspěch, vědí

Sport

  13:08
Schovávat se nehodlají. I přes dílčí pozitiva hodnotí nejzkušenější čeští házenkáři mistrovství Evropy 2014 jednoznačně: tým svůj cíl nesplnil. "Bod je skutečně málo. Je to neúspěch," říká brankář Petr Štochl o jediném zisku v podobě remízy s Makedonií. Proto Češi vypadli už v základní skupině.

Filip Jícha z ČR (uprostřed) a Markus Wagesreiter (vlevo) a Maximilian Herrmann z Rakouska. foto: ČTK

Tři posty, tři hlavní postavy českého týmu. Jak vidí evropský šampionát brankář a šéfové obrany a útoku?

Gólman Petr Štochl se vrací k úvodním dvěma soubojům proti týmům, jež jsou na české úrovni. "Výsledky proti Rakousku a Makedonii nás dostaly do hodně svízelné situace. Ani v jednom z utkání jsme nebodovali tak, jak jsme chtěli nebo potřebovali," říká. Jelikož pak proti Dánům nestačil ani nejlepší český turnajový výkon, přišel konec po pouhých třech hracích dnech.

Jesper Noeddesbo zastavuje Jana Stehlíka.

"Kdybych měl najít pozitiva, tak jako jeden z těch zkušenějších musím připomenout solidní individuální výkony některých mladších kluků," chválí Štochl, jenž měl na turnaji 35procentní úspěšnost. "Ať už se to týká Tomáše Mrkvy v brance nebo na střední spojce Romana Bečváře a Tomáše Babáka. Nebo třeba Honzy Sobola, který už má víc zkušeností, ale v jiné roli."

Šéf české defenzivy Daniel Kubeš popsal, jak tým poznamenala úvodní prohra 20:30 s Rakouskem. "Neobstáli jsme, bylo to hodně o hlavách. Nepříznivý vývoj nás srazil do deprese, ze které jsme se do konce zápasu nezvedli," řekl. "Jeli jsme sem s nějakým cílem - a ten jsme nesplnili. Rakousko bylo klíčové."

ČTĚTE VÍCE:

Kapitán a s 23 trefami rovněž nejlepší český střelec Filip Jícha připomíná, že ač se házenkáři mohli na poslední chvíli zachránit proti domácím Dánům, byl to úkol mimořádně náročný. "Mohli jsme vše zvrátit, ale proti Dánům se nevyhrává každý den. Je třeba říci, že mají lepší tým, hráli lépe, a proto zvítězili," uznal Jícha.

Lídr mužstva však vidí i prvky, které se mohou do budoucna stát základy české reprezentace. "Na výkonech proti Makedonii a Dánsku můžeme stavět, hlavně co se týká nasazení a pospolitosti celého týmu," uvedl Jícha. Ale s jasným dodatkem: "Takto odhodlaně jsme se měli prezentovat proti Rakousku. A s takovým nasazením budeme muset bojovat v létě o postup na MS v Kataru."

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Prodej bytu 2+KK/L/GS
Prodej bytu 2+KK/L/GS

Augustina Lukeše, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - Brandýs nad Labem, okres Praha-východ
4 395 575 Kč