31. října 2017 19:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ošklivě se zranil při ragby. Světový rekordman na čtvrtce tak bude čtvrt roku mimo

Wayde van Niekerk si přivodil na ragby těžké zranění. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Wayde van Niekerk si přivodil na ragby těžké zranění. | foto: ČTK/AP

vail Světový rekordman v běhu na 400 metrů Jihoafričan Wayde van Niekerk si při ragby vážně poranil koleno a nejméně půl roku nebude závodit.

Momentálně nejlepší čtvrtkař planety, který je dvojnásobným mistrem světa a získal zlato i na loňských olympijských hrách v Riu de Janeiro, se v úterý podrobí v USA operaci s přetrženým zkříženým vazem.

Van Niekerk se podle jihoafrických médií zranil už 7. října při exhibičním ragbyovém zápase osobností v Kapském Městě. 

Podle informací agentury AP uklouzl a spadl. Údajně pak váhal několik dnů, než se nechal zevrubně vyšetřit, a veřejnost se o jeho zranění dozvěděla až dva dny poté, co se o víkendu oženil.

Wayde Van Niekerk právě pokořuje světový rekord v běhu na 400 metrů. Cílem...
Jihoafričan Wayde Van Niekerk a Američan Lashawn Merritt.

Jeho manažer Peet van Zyl dnes nicméně diagnózu i očekávanou pauzu v délce šesti až devíti měsíců potvrdil. Jihoafrický běžec má poškozený vaz i chrupavku v pravém koleně.

„Je to sport a takové věci se stávají. Věřím, že mám kolem sebe lidi včetně lékařských kapacit, které se pokusí o co nejhladší průběh,“ uvedl Van Niekerk v prohlášení.

Operaci se podrobí na vyhlášené Steadmanově klinice ve Vailu, kde bude následně také rehabilitovat, stejně jako v Dauhá a doma v JAR. Než se bude moci k atletice v létě vrátit, přijde o dubnové Hry Commonwealthu v Austrálii.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.