13. září 2010 19:58, aktualizováno  20:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ošklivý závěr etapy na Vueltě. Po jejím dojezdu srazilo Kreuzigera auto

Roman Kreuziger. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Kreuziger. | foto: ČTK

ALTO DE COTOBELLO Cyklista Roman Kreuziger se po dojezdu 16. etapy Vuelty srazil s doprovodným vozem. Z karambolu vyšel sice z rozpůlenou helmou, ale bez vážnějšího zranění. Český cyklista má podle svých slov jen lehce naraženou ruku.

Český cyklista Roman Kreuziger zažil po dojezdu 16. etapy krušné chvilky. Při sjezdu k týmovému autobusu narazil do zrcátka protijedoucího doprovodného automobilu. Při pádu se mu rozpadla helma na dva kusy. "Mám jen lehce naražené rameno a loket. Odřený ani moc nejsem, takže bych z toho nedělal vědu. Navíc už jsem nejel moc rychle," uvedl Kreuziger na svém webu.

Ještě před karambolem pomáhal v dojezdu etapy v hájení červného trikoku pro lídra závodu pro lídra Liqiugasu Vincenza Nibaliho. Kreuziger táhl zhruba desetičlennou skupinku do závěrečného kopce a snažil se minimalizovat náskok unikajícího Lucemburčana Fränka Schlecka.

Zhruba dva kilometry před cílem už český cyklista z čela odpadl a Nibalimu nastoupili jeho největší soupeři. "Byl jsem na tom fakt dobře, ale jsem tady jako pomocník Vincenza. Osobní ambice musí stranou," znovu připomněl svou úlohu. Nibali nakonec neustál nástupy svých soupeřů a z dresu lídra závodu jej vysvléknul Španěl Joaquín Rodriguéz.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz