12. srpna 2018 21:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Osmnáctiletý Duplantis šokoval tyčkařský svět, zlato vybojoval výkonem 605 cm

Švéd Armand Duplantis  oslavuje svůj vítězný pokus ve finále tyčky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Švéd Armand Duplantis oslavuje svůj vítězný pokus ve finále tyčky | foto: ČTK

BERLÍN Osmnáctiletý švédský tyčkař Armand Duplantis překonal na mistrovství Evropy v Berlíně výšku 605 cm. Třikrát vylepšil světový juniorský rekord, osobní maximum během jednoho večera zvedl o dvanáct centimetrů.

Duplantis třikrát vylepšil světový juniorský rekord, osobní maximum během jednoho večera zvedl o dvanáct centimetrů. Pod otevřeným nebem skočil výš jen Sergej Bubka, který v roce 1994 zdolal 614 cm. Světový rekordman Francouz Renaud Lavillenie se musel spokojit s bronzem, stejně jako v roce 2009, kdy na stejném stadionu vstoupil mezi světovou elitu.

Mladý Švéd opravoval jen na 580 cm, na první pokus vytvořil světový juniorský rekord 595 a totéž předvedl na dvou následujících výškách. Zařadil se na čtvrté místo historických tabulek bez ohledu, zda to bylo venku nebo v hale.

Armand Duplantis příjma gratulace od Francouze   Lavillenieho

Armand Duplantis příjma gratulace od Francouze Lavillenieho
Dlouho s ním držel krok Rus Timur Morgunov, objev letošní sezony, ale 605 už bylo nad jeho síly. Lavillenie, toužící po čtvrtém evropském zlatu, měl problémy už na 580 cm. Dvakrát shodil, ale zabojoval, poslední pokus si schoval o pět centimetrů výš a uspěl. Pak riskantně vynechal a překonal 595, ale výš už to tentokrát nešlo.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Česko - Švýcarsko
1 : 1
18:32
Palát se s pukem dobře natlačil před branku, ale už nestihl pořádně zakončit.
17:47
Berra bez problémů pokryl nedobře umístěnou ránu Simona.
17:14
Český brejk skončil střelou Vrány, ale puk mířil jen do náruče Berry.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!