Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Osmnáctou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Ital Gavazzi

18:47
NOJA - Osmnáctou etapu cyklistické Vuelty vyhrál italský jezdec Francesco Gavazzi a připsal si první vítězství na některém z trojice závodů tzv. Grand Tour. Červený trikot lídra průběžného pořadí udržel Španěl Juan José Cobo.

Gavazzi, Vuelta. foto: Reuters

Gavazzi v cílové rovince přespurtoval Kristofa Vandewalleho z Belgie poté, co ujeli patnáctičlenné skupině, s níž byli dlouho v úniku. Skupina si na peloton v jednu chvíli vytvořila až dvanáctiminutový náskok. Třetí místo obsadil Francouz Alexandre Geniez.

Cobo dnes dojel na 18. místě a tři etapy před nedělním finišem Vuelty má v čele průběžného pořadí náskok třinácti vteřin před druhým Christopherem Froomem. Další Brit Bradley Wiggins už na třetí příčce ztrácí na první místo minutu a 41 vteřin.

V pátek se se peloton Vuelty po 33 letech vrátí do Baskicka a cyklisty na trati Noja - Bilbao čeká 158 km. Do Baskicka slavný závod naposledy zamířil v roce 1978, kdy průběh narušily demonstrace za nezávislost regionu.

Vuelta, cyklistický etapový závod

18. etapa: Solares - Noja (174,6 km): 1. Gavazzi (It.) 4:24:42, 2. Vandewalle (Belg.) stejný čas, 3. Geniez (Fr.), 4. Sijmens (Belg.), 5. Montaguti (It.), 6. Gustov (Ukr.), 7. Oroz, 8. J. Rodríguez (oba Šp.), 9. Kiserlovski (Chorv.) všichni -10, 10. De Greef (Belg.) -15.

Průběžné pořadí: 1. Cobo (Šp.) 74:04:05, 2. Froome -13, 3. Wiggins (oba Brit.) -1:41, 4. Mollema (Niz.) -2:05, 5. Meňšov (Rus.) -3:48, 6. Monfort (Belg.) -4:13, 7. Nibali (It.) -4:31, 8. Van den Broeck (Belg.) -4:45, 9. Moreno -5:20, 10. Nieve (oba Šp.) -5:33.