Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Pořád je co zlepšovat. Oštěpařka Barbora Špotáková ani po 15. domácím titulu neusíná na vavřínech

Barbora Špotáková na mistrovství republiky v Hodoníně foto: ČTK

Ještě před víkendovým republikovým šampionátem hlásila, že na neznámých místech závodí nerada. Stadion U Červených domků v Hodoníně, který před rokem poničilo tornádo, ale oštěpařka Barbora Špotáková ozdobila 15. titulem národní šampionky.
  19:00

„S vítězstvím jsem nadmíru spokojená, nečekala jsem ho,“ přiznala poté, co soutěž ovládla svým nejlepším výkonem sezony 60,90 metru.

A že získala už patnáctý republikový titul?

„Nádherné číslo. Neuvěřitelné, parádní,“ sypala ze sebe nadšeně.

Přitom zlatá medaile nebyla jejím hlavním cílem.

„Chtěla jsem hlavně hodit přes šedesát metrů,“ prozradila. „Také v mých nejlepších letech pro mě mistrovství republiky bylo zrádné, tenhle termín není můj nejoblíbenější. Kolikrát jsem po mistrovství republiky říkala: Hlavně že je tam šedesát. A pak jsem v srpnu hodila sedmdesát.“

Ztížená příprava

Nyní měla čtyřicetiletá oštěpařka navíc ztíženou přípravu zraněním lýtka, kvůli kterému musela odložit vstup do sezony. Poprvé závodila 14. června na Kladně (58,70), o čtyři dny na Diamantové lize v Paříži se zlepšila na 60,35. A v Hodoníně přidala další centimetry.

„Ještě to není úplně ono, protože jsem dlouho neházela z plného rozběhu. Je hrozně znát, že se s tím peru,“ hodnotí své tři starty.

Potřebovala jsem tělo jako pružinu, ne žvejkačku, smutní Špotáková. Další medaili z OH nepřidá

Proto vyrazí na soustředění, kde bude pilovat techniku. Jak dlouho dopředu avizovala, vynechá červencové mistrovství světa v Eugene a celou přípravu bude směřovat k srpnovému evropskému šampionátu, kde se nejspíše rozloučí s kariérou.

Legenda pochválila diváky a také organizátory

„Mám tam rezervy, tak doufám, že je vylepším, protože s těmihle metry se určitě nedá pomýšlet na lepší umístění. Na soustředění se těším.“

Zamíří na něj povzbuzena dalším republikovým prvenstvím i energií od diváků, příběhu hodonínského stadionu i počinů ostatních atletů.

„Ještě teď jsou vidět popadané stromy. A potěšili mě úžasní diváci,“ líčila. „Jsem taková dojímací, dojal mě Víťa Veselý, který předvedl neuvěřitelný výkon (vyhrál soutěž oštěpařů za 85,97). Takhle to má být: s emocemi a diváky. Ty dva roky bez nich nám to ukázaly.“

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...