Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Špotáková přerušuje kariéru. Oštěpařská hvězda očekává druhého potomka

Sport

  14:21aktualizováno  14:48
PRAHA - Světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková je těhotná a přerušuje kariéru. Druhý potomek se jí má narodit v létě. Dvojnásobná olympijská vítězka a úřadující světová šampionka neplánuje s atletikou skončit, chce už na podzim začít znovu trénovat.

Barbora Špotáková se soustředí na jeden ze svých hodů. Možná právě tento byl tím hodem bronzovým. foto: MAFRA

Špotáková hodlá při návratu postupovat podobně jako po narození syna Janka, který přišel na svět v květnu 2013. Hned v létě 2014 se Špotáková stala v Curychu mistryní Evropy.

Nyní by se šestatřicetiletá oštěpařka po porodu ráda připravila na sezonu 2019 a hlavním cílem pro ni zůstávají olympijské hry 2020 v Tokiu. „Už vím, že mateřské povinnosti i sportovní kariéra se dají dobře skloubit,“ uvedla Špotáková v tiskové zprávě.

18.ledna 2018 v 14:35, příspěvek archivován: 18.ledna 2018 v 14:41

Barbora Špotáková, trojnásobná olympijská medailistka a světová rekordmanka v hodu oštěpem, v současné chvíli přerušuje svou bohatou sportovní kariéru. K synkovi Jankovi přibude v létě sourozenec. Gratulujeme! https://t.co/hqk2QNcJku

Jako matka získala ještě bronz na olympijských hrách v Riu a loni se po deseti letech od prvního zlata v Ósace radovala v Londýně z druhého titulu mistryně světa. Ráda by přidala další úspěchy. 

„Nerada plánuji moc dopředu, nikdy nevíte, co vám život přinese do cesty. Nicméně pro mě stále platí i v současné chvíli, že sportovní vrchol, ke kterému chci v současné chvíli směřovat, jsou olympijské hry v Tokiu 2020,“ doplnila devítinásobná vítězka ankety Atlet roku a dvojnásobná nejlepší česká sportovkyně roku.

Letní olympijské hry v Riu de Janeiro, hod oštěpem, ženy, finále, 18. srpna....
Barbora Špotáková si vyházela stříbro.
Autor:

Mohlo by vás zajímat